Prawnik to jeden z tak zwanych “zawodów zaufania publicznego”. Osoba, która go wykonuje, musi posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale i określone kwalifikacje etyczne. Czy rada nadzorcza spółki może skorzystać na obecności w swoim składzie kogoś z takimi “miękkimi kompetencjami”? Po raz trzeci – i wcale nie ostatni – TAK!  

TAK x3: 

Prawdziwie bezcenną walutą w świecie biznesu jest reputacja. Niełatwo na nią zapracować, za to łatwo stracić. Wystarczy jedna “wtopa”, niewynikająca wcale ze złej woli, a z braku wiedzy czy odpowiednich doradców. Kiedy jednak w radzie nadzorczej spółki zasiada prawnik, ryzyko naruszenia standardów etycznych znacznie spada. Prawnik ma odpowiednie narzędzia, aby stworzyć dla firmy przejrzystą i kompleksową politykę w zakresie równouprawnienia, zrównoważonego rozwoju, dbałości o środowisko, raportowania ESG i innych, a następnie – wdrożenia jej oraz bieżącego monitorowania.  

Przestrzeganie standardów etycznych to kryterium, którego spełnienie owocuje zaufaniem nie tylko partnerów biznesowych, ale i klientów. Dlatego obecność prawnika w radzie nadzorczej to po prostu odpowiedzialny wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *