List świąteczny od CK Legal

Szanowni Państwo,

ten rok był wyjątkowy pod wieloma względami. Wszystkich skłonił do refleksji i przewartościowań. Niektórym odmienił życie. Patrząc w przyszłość - niepewną jak zawsze i jak nigdy zarazem - zastanawiamy się, czego sobie życzyć.

Szanowni Państwo,

ten rok był wyjątkowy pod wieloma względami. Wszystkich skłonił do refleksji i przewartościowań. Niektórym odmienił życie. Patrząc w przyszłość – niepewną jak zawsze i jak nigdy zarazem – zastanawiamy się, czego sobie życzyć.

I wiemy – obecności i wsparcia osób, które nam ufają. Państwa obecności i wsparcia. Razem mamy moc, aby uczynić 2023 rok lepszym.

Jak to zrobimy?

Będziemy kontynuować współpracę ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły, któremu od lat pomagamy. Dziękujemy – to Państwa zasługa! Współpraca z Państwem pozwala nam angażować się, również finansowo, w działania, które realnie wpływają na lepszy kształt przyszłości.

Nie zapomnieliśmy też o świątecznym prezencie dla Państwa.

W tym roku pragniemy podarować Państwu piękne uczucie – dumę. Dumę z tego, że jako Klienci CK Legal pomogli Państwo organizacjom wspierającym walkę Ukrainy z rosyjską napaścią, a w szczególności Polskiej Akcji Humanitarnej/SOS Ukrainie, pomagającej ofiarom wojny w Ukrainie, a także Stowarzyszeniu Piękne Anioły, które pomaga dzieciom Uchodźców w Polsce.

Zamiast rozsyłać wymyślne upominki w fantazyjnych opakowaniach, postanowiliśmy w Państwa i swoim imieniu okazać wsparcie tym, którzy najbardziej go teraz potrzebują.

Mamy pewność, że życzenia, jakie chcemy Państwu złożyć – dalszej harmonijnej i owocnej współpracy z CK Legal – wyrażają wspólne nam i Państwu pragnienie, aby 2023 rok przyniósł kolejne powody do dumy.

Zespół CK Legal

Kolejna międzynarodowa transakcja z branży technologicznej z naszym udziałem!

Codete to spółka technologiczna zajmująca się tworzeniem oprogramowania i doradztwem IT. W 2019 r. Financial Times umieścił ją na 336 miejscu, wśród 1000 najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie. W 2021 r. W rankingu Clutch 100 for Sustained Growth, spółka zajęła 82 miejsce.

Od teraz Codete będzie częścią Exadel. Inwestycja tej międzynarodowej spółki zajmującej się oprogramowaniem i produktami cyfrowymi została wsparta przez Sun Capital Partners, Inc – globalny fundusz private equity z siedzibą w USA. Transakcja ta daje Codete ogromne możliwości rozwoju.

CK Legal było wyłącznym doradcą prawnym Sprzedających w tej transakcji. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju!

W skład zespołu transakcyjnego CK Legal wchodzili: Antoni Liśkiewicz i Edyta Bębenek pod nadzorem partnerskim Agaty Kowalskiej. Pracami zespołu due diligence kierowała Magdalena Golonka.

Prawo i technologia ramię w ramię w służbie ekologii

Kolejna międzynarodowa transakcja zakończona sukcesem. Tym razem klientem CK Legal był holenderski Inwestor.

Zainwestował w prężnie rozwijającego się polskiego producenta elektroniki. Konsekwencją tej współpracy będzie produkcja urządzeń, które pozwolą firmom zdalnie zarządzać zużyciem mediów, a przez to zmniejszać emisję CO2 i ślad węglowy.

Nasza kancelaria wspierała Inwestora na wszystkich etapach transakcji. Zarówno przy nabyciu udziałów od duńskiego udziałowca, jak i przy negocjacjach i ustalaniu warunków dalszej współpracy między wspólnikami (SHA).

Zespół CK Legal, który pracował nad transakcją Agata Kowalska, Magda Golonka, Katarzyna Szepelak, Antoni Liśkiewicz, Arkadiusz Krokowski.

Marcin Grzymkowski przejmuje kolejną spółkę z branży e-commerce

Marcin Grzymkowski to jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców i inwestorów w polskim biznesie. Zdobywca tytułu Przedsiębiorcy Roku, twórca m.in. eobuwie.pl i Modivo. Prekursor e-commerce w branży obuwniczej, zainwestował w kolejny projekt. Tym razem to Noski Noski – śląski sprzedawca zabawek premium.

CK Legal kompleksowo reprezentowała interesy inwestora – rodzinnej spółki inwestycyjnej MKK3 w tej transakcji. Dziękujemy za współpracę Marcinowi Szygule, który z ramienia inwestora prowadził i nadzorował cały proces przejęcia.

Noski Noski i ich nowy wspólnik będą teraz wspólnie rozwijać ten biznes e-commerce, zdobywając nowe rynki.

11 transakcja przejęcia dla Summa Linguae Technologies za nami!

W ostatnich latach przejęliśmy dla naszego Klienta spółki w: Polsce, Indiach, Rumunii, Skandynawii (Szwecja, Norwegia, Dania), Kanadzie, USA i Belgii.

Tym razem wróciliśmy do Polski! Transakcja, w której braliśmy udział dotyczyła spółki GET IT, która jest liderem w rozwiązaniach lingwistycznych dla branży Life Sciences.

CK Legal wspierało Kupującego w całej transakcji od negocjacji listu intencyjnego, poprzez prawne i podatkowe due diligence, aż po negocjacje i podpisanie umowy sprzedaży udziałów.

Z ramienia Kancelarii proces prowadzili pod nadzorem partnerskim Agaty Kowalskiej – Antoni Liśkiewicz, Magdalena Golonka oraz Arkadiusz Krokowski.

Naszemu Klientowi gratulujemy i życzymy dalszego tak spektakularnego rozwoju!

Nowatorski sposób inwestycji w innowacyjny start-up!

InStreamly dołączyło do grona spółek portfelowych Hubraum. Spółka chce wyrównać szanse w świecie live-streamingu i ułatwić dostęp do sponsoringu marek dla streamerów nie posiadających dużych zasięgów.

CK Legal świadczyło pomoc prawną na rzecz funduszu Hubraum przy zawieraniu nowatorskiej umowy inwestycyjnej z inStreamly.

Z ramienia CK Legal projekt prowadziła Agata Kowalska przy współpracy Arkadiusza Krokowskiego.

Hubraum i Cezary Iwan dziękujemy za zaufanie! Instreamly gratulujemy i trzymamy kciuki za rozwój!