Aktualności

Bądź na bieżąco z tym,
co się dzieje w naszej kancelarii

ZA NAMI IV EDYCJA PROGRAMU MENTORINGOWEGO FUNDACJI WOMEN IN LAW

Zakończyła się czwarta edycja programu mentoringowego Fundacji Women in Law. Podobnie jak wszystkie poprzednie, mistrzowsko spełniła swoją rolę, wspierając młode prawniczki w rozkręcaniu kariery. I podobnie jak we wszystkich poprzednich edycjach, i tym razem jedną z mentorek wiodących była Agata Kowalska

13 lutego członkinie społeczności Fundacji Women in Law, z jej prezeską Kamilą Kurkowską na czele, spotkały się w Warszawie, aby wspólnie uczcić finisz tej edycji programu. Wieczór uświetniły wystąpienia: pisarki Sylwii Chutnik, mentorki biznesu Aldony Królikowskiej oraz współzałożyciela Mentiway Tomasza Sąsiadka. 

Prelekcja Aldony Królikowskiej dotyczyła tematu szczególnie bliskiego nam w CK LEGAL, czyli zaufania w przywództwie. Tomasz Sąsiadek rozważał, jak mentoring wpisuje się w polską rzeczywistość jako narzędzie rozwoju osobistego i zawodowego. Sylwia Chutnik z kolei starała się odpowiedzieć na pytanie, czy feminizm i literatura to koło ratunkowe, którego wszyscy powinniśmy się chwycić? 

Jako partnerzy fundacji Women in Law, w CK LEGAL już nie możemy się doczekać kolejnej edycji programu!

TRZY SKUTECZNE TAKTYKI LIDEREK I LIDERÓW W REALIZACJI PLANÓW

Anna Pietruszka w nowym artykule dla E-miesięcznika Liberté! zachęca wszystkie liderki i liderów do wyboru taktyki, zgodnie z którą będą w 2024 roku systematycznie i konsekwentnie realizować swoje plany. Wyścig z czasem? Niekoniecznie! Anna Pietruszka ma dla was kilka bezcennych – i ponadczasowych – podpowiedzi, jak efektywnie wykorzystać każdy dzień. 
 
Praca świadomego przywódcy to przede wszystkim praca nad sobą, a wybór odpowiedniej strategii to pierwszy krok do sukcesu na miarę Oscara – dla ciebie, dla zespołu i dla biznesu! 

Przeczytaj artykuł. 

JUŻ NIEBAWEM NA WŁAŚCICIELI PLATFORM INTERNETOWYCH ZOSTANĄ NAŁOŻONE NOWE OBOWIĄZKI INFORMACYJNE

Podatki są jedną z dwóch rzeczy, które Benjamin Franklin uznał za pewnik w ludzkim życiu. Unijna dyrektywa DAC7, która w Polsce zacznie obowiązywać 1 lipca, ma doprowadzić do uszczelnienia systemu podatkowego, któremu czasami daleko do „pewności”.  

Co to oznacza dla platform internetowych takich jak Allegro, OLX albo Booking? Posłuchajcie wypowiedzi Magdaleny Golonki dla audycji “Po pierwsze ekonomia” w Polskim Radiu Jedynka!

TELEMEDYCYNA POLSKA POZYSKAŁA OD INWESTORÓW 2 MLN ZŁ DZIĘKI EMISJI AKCJI SERII E

W CK LEGAL chętnie podejmujemy współpracę z klientami prowadzącymi innowacyjne przedsiębiorstwa. Taką właśnie firmą jest Telemedycyna Polska S.A., lider usług telemedycznych w Polsce.  

W swojej ofercie ma rozwiązania między innymi z zakresu telekardiologii i teleopieki. Nowoczesna, bezpieczna i szeroko dostępna opieka medyczna to wizja, w którą głęboko wierzymy – i chcemy pomóc w jej dalszym urzeczywistnianiu.  

Doradzając Telemedycyna Polska przy emisji akcji serii E oraz ich rejestracji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A., CK LEGAL dołożył swoją cegiełkę do podnoszenia jakości opieki medycznej w naszym kraju.  

Pozyskane przez spółkę 2 miliony złotych posłużą dalszemu wspieraniu pracowników służby zdrowia w świadczeniu spersonalizowanych usług. 

POSTĘPOWANIA UOKIK WOBEC BANKÓW, KTÓRE NIE ROZPATRUJĄ REKLAMACJI W SPRAWIE NIEAUTORYZOWANYCH TRANSAKCJI

Ludzie listy piszą – do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. A w nich składają skargi na banki, które nie rozpatrują reklamacji w sprawie nieautoryzowanych transakcji, często będących wynikiem cyberataku.  

W audycji “Po pierwsze ekonomia” w Polskim Radiu Jedynka Rafał Wieczerzak z CK LEGAL wyjaśnił, w jakiej sytuacji banki są zobowiązane do rozpatrzenia takich reklamacji i zwrotu pieniędzy konsumentowi – a kiedy są zwolnione z ich przyjęcia i rozliczenia. Posłuchajcie – i zachowajcie czujność!

ANITA GWÓŹDŹ GOŚCIEM SPECJALNYM SPOTKANIA GRUPY ODPOWIEDZIALNY E-COMMERCE

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Rynek e-commerce w Polsce nieustannie rośnie w siłę – dotyczy to zarówno liczby sklepów internetowych, jak i sprzedawanych produktów. Grupa merytoryczna Odpowiedzialny e-commerce to “jednostka specjalna” Izby Gospodarki Elektronicznej, która ma za zadanie wspierać polskich przedsiębiorców w prowadzeniu działalności zgodnie z obowiązującymi regulacjami.  

Pierwsze w tym roku spotkanie grupy merytorycznej e-Izby Odpowiedzialny e-commerce poświęcone było raportowaniu ESG (ang. Environmental, Social, Governance). Gościem specjalnym z ramienia CK LEGAL była Anita Gwóźdź, zaproszona na spotkanie grupy merytorycznej przez jej szefa, Pawła Oksanowicza.   

Wspólnie z reprezentantami wielu firm – Allegro, Totalizator Sportowy, MODIVO SA, Donateo, GlobKurier Shipping, Unity Group, GS1 Polska, InPost oraz Platforma Detalistów – analizowaliśmy ich dotychczasowe praktyczne doświadczenia w zakresie raportowania ESG – jak zebrać niezbędne dane, jak stworzyć zespół, który przygotuje raport i jak sprawić, aby gotowy raport spełniał standardy ESRS.  

A już w najbliższej przyszłości grupa Odpowiedzialny e-commerce przygotuje dokument ramowy, który pomoże firmom we wprowadzaniu cyfrowego paszportu produktu – nowego dokumentu, dzięki któremu konsumenci będą mogli świadomie wybierać produkty przyjaźniejsze środowisku.