O nas

To nie korporacje robią interesy, lecz ludzie.

A my rozumiemy
i ludzi i prawo.

Wojciech Chabasiewicz

Specjalizuje się w prawie rynku kapitałowego, papierów wartościowych oraz w prawie spółek. W procesach pozyskiwania finansowania współpracuje zarówno z emitentami, jak i z domami maklerskimi oraz inwestorami.

Ma wieloletnie doświadczenie w emisjach akcji i obligacji, prowadzonych zarówno na rynku publicznym, jak i prywatnym. Jest znany z nowatorskich rozwiązań prawnych dla firm, które chcą podjąć wyzwanie rozwoju i drogi na giełdę. Uczestniczy w transakcjach fuzji i przejęć oraz podziałów i przekształceń spółek. Doradza w procesach restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Zajmuje się także wszelkiego rodzaju postępowaniami związanymi z konfliktami korporacyjnymi. 

Jest sędzią Sądu Polubownego przy Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. 

Publikuje i prowadzi bloga www.prawainwestora.pl. Jest cenionym komentatorem wydarzeń na giełdach znanych portali prasowych.

Jest członkiem rady nadzorczej Apius Technologies S.A.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Agata Kowalska

Główny obszar jej działalności to polskie i międzynarodowe transakcje M&A, obsługa prawna inwestycji VC/PE i prawo spółek. Zajmuje się również ochroną praw własności intelektualnej oraz rynkiem e-commerce.

Na co dzień projektuje i wdraża rozwiązania prawne, podatkowe i biznesowe dla swoich Klientów. Zdobyła doświadczenie w transakcjach dotyczących podmiotów z różnych branż, głównie nowych technologii (fintech, biotech, gaming). Zarządza projektami na rynkach polskim i międzynarodowych (Europa, Azja, Ameryka Północna). 

Dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Prowadzi szkolenia dla studentów i przedsiębiorców. Jest ekspertem legislacyjnym Izby Gospodarki Elektronicznej. Działa w ruchu ekonomii wartości Open Eyes Economy on Tour. Jako prelegentka jest ekspertką w zakresie prawa dla nowych technologii. Szkoli studentów prawa wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa. Jest mentorką wiodącą w Women in Law Foundation dla młodych prawniczek.

Aktywnie angażuje się w działalność Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, którego jest wiceprezeską. W roku 2021 otrzymała prestiżowy tytuł Filantropa Krakowa oraz znalazła się na liście 25 najwybitniejszych prawniczek magazynu Forbes.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czas, szybkie i jasne odpowiedzi, skuteczne rozwiązania, nowoczesny styl – tego wymagasz Ty i Twój biznes. My o tym doskonale wiemy. Współpracując z naszymi partnerami mówimy o prawie ludzkim językiem, ponieważ wzajemne zrozumienie jest podstawą zaufania i sukcesów biznesowych. 

Wiemy, że oczekujesz od swoich prawników realnych propozycji postępowania i rzeczowych metod na osiągniecie zamierzonych celów; nie chcesz wysłuchiwać teorii czy nierealistycznych scenariuszy, dlatego my przedstawiamy tylko konkretne rozwiązania i jesteśmy Twoimi przewodnikami, od A do Z. 

Lubimy wyzwania – naszą specjalnością stały się złożone i nietypowe projekty, wymagające wiedzy oraz elastyczności. Dobrze sobie z takimi sprawami radzimy. Realizujemy cele naszych Klientów, w pełni angażując zróżnicowane umiejętności i kompetencje każdego specjalisty z naszego zespołu. Mamy na koncie tyle sukcesów, bo wymagamy przede wszystkim od siebie i stawiamy na nieustanny rozwój. Dlatego zawsze jesteśmy o krok przed innymi. 

Zespół

Magdalena Golonka

Anita Gwóźdź

Ewa Kamińska

Antoni Liśkiewicz

Maria Skalska

Joanna Toruniewska

Karolina Fieluba

Arkadiusz Krokowski

Katarzyna Szepelak

Oskar Sienkiewicz

Elżbieta Konopelska

Chcesz z nami pracować?

Administracja

Dorota Herman