O nas

To nie korporacje robią interesy, lecz ludzie.

A my rozumiemy
i ludzi i prawo.

Wojciech Chabasiewicz

Specjalizuje się w prawie rynku kapitałowego, papierów wartościowych oraz w prawie spółek. W procesach pozyskiwania finansowania współpracuje zarówno z emitentami, jak i z domami maklerskimi oraz inwestorami.

Ma wieloletnie doświadczenie w emisjach akcji i obligacji, prowadzonych zarówno na rynku publicznym, jak i prywatnym. Jest znany z nowatorskich rozwiązań prawnych dla firm, które chcą podjąć wyzwanie rozwoju i drogi na giełdę. Uczestniczy w transakcjach fuzji i przejęć oraz podziałów i przekształceń spółek. Doradza w procesach restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Zajmuje się także wszelkiego rodzaju postępowaniami związanymi z konfliktami korporacyjnymi. 

Jest sędzią Sądu Polubownego przy Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. 

Publikuje i prowadzi bloga www.prawainwestora.pl. Jest cenionym komentatorem wydarzeń na giełdach znanych portali prasowych. W roku 2023 został wyróżniony w rankingu Kancelarii Prawniczych Dziennika Rzeczpospolita w kategorii rynki kapitałowe i doradztwo regulacyjne. 

Zasiada w radach nadzorczych spółek:
Selvita S.A. i Apius Technologies S.A

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Agata Kowalska

Główny obszar jej działalności to polskie i międzynarodowe transakcje M&A, obsługa prawna inwestycji VC/PE i prawo spółek. Zajmuje się również ochroną praw własności intelektualnej oraz rynkiem e-commerce.

Na co dzień projektuje i wdraża rozwiązania prawne, podatkowe i biznesowe dla swoich Klientów. Zdobyła doświadczenie w transakcjach dotyczących podmiotów z różnych branż, głównie nowych technologii (fintech, biotech, gaming). Zarządza projektami na rynkach polskim i międzynarodowych (Europa, Azja, Ameryka Północna). 

Dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Prowadzi szkolenia dla studentów i przedsiębiorców. Jest ekspertem legislacyjnym Izby Gospodarki Elektronicznej, a także członkinią Sądu e-Izby. Działa w ruchu ekonomii wartości Open Eyes Economy on Tour. Jako prelegentka jest ekspertką w zakresie prawa dla nowych technologii. Szkoli studentów prawa wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa. Jest mentorką wiodącą w Women in Law Foundation dla młodych prawniczek.

Aktywnie angażuje się w działalność Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, którego jest wiceprezeską. W roku 2021 otrzymała prestiżowy tytuł Filantropa Krakowa oraz znalazła się na liście 25 najwybitniejszych prawniczek magazynu Forbes. W roku 2023 została wyróżniona w rankingu Kancelarii Prawniczych Dziennika Rzeczpospolita w kategorii private equity.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czas, szybkie i jasne odpowiedzi, skuteczne rozwiązania, nowoczesny styl – tego wymagasz Ty i Twój biznes. My o tym doskonale wiemy. Współpracując z naszymi partnerami mówimy o prawie ludzkim językiem, ponieważ wzajemne zrozumienie jest podstawą zaufania i sukcesów biznesowych. 

Wiemy, że oczekujesz od swoich prawników realnych propozycji postępowania i rzeczowych metod na osiągniecie zamierzonych celów; nie chcesz wysłuchiwać teorii czy nierealistycznych scenariuszy, dlatego my przedstawiamy tylko konkretne rozwiązania i jesteśmy Twoimi przewodnikami, od A do Z. 

Lubimy wyzwania – naszą specjalnością stały się złożone i nietypowe projekty, wymagające wiedzy oraz elastyczności. Dobrze sobie z takimi sprawami radzimy. Realizujemy cele naszych Klientów, w pełni angażując zróżnicowane umiejętności i kompetencje każdego specjalisty z naszego zespołu. Mamy na koncie tyle sukcesów, bo wymagamy przede wszystkim od siebie i stawiamy na nieustanny rozwój. Dlatego zawsze jesteśmy o krok przed innymi. 

Partnerzy

Anna Pietruszka

Magdalena Golonka

Antoni Liśkiewicz

Zespół

Anita Gwóźdź

Ewa Kamińska

Maria Skalska

Anna Pandel

Marcin Traczyk

Arkadiusz Krokowski

Rafał Wieczerzak

Michał Wszołek

Zuzanna Durbacz

Stanisław Adamiak

Aleksandra Snuzik

Chcesz z nami pracować?

Wyślij CV na adres kancelaria@ck-legal.pl

Administracja

Dorota Herman

Lidia Jodłowska

Paulina Adamus