O nas

To nie korporacje robią interesy, lecz ludzie.

A my rozumiemy
i ludzi i prawo.

Wojciech Chabasiewicz

Prawo rynku kapitałowego, papierów wartościowych i prawo spółek – to jest moja specjalność. Pozyskuję finansowanie, współpracując z domami maklerskimi, inwestorami i emitentami. 

Doradzam w emisjach akcji i obligacji – zarówno na rynku prywatnym, jak i publicznym. 

Planujesz wejść na giełdę? Jesteś w dobrym miejscu! Moi klienci cenią nowatorskie rozwiązania, które dla nich projektuję. 

To nie wszystko! Czeka Cię fuzja lub przejęcie? Podział lub przekształcenie spółki? Szukasz doradcy w procesie restrukturyzacji lub upadłości? Udział w tych procesach to dla mnie codzienność. Oprócz tego prowadzę postępowania, które dotyczą konfliktów korporacyjnych. 

Byłem sędzią Sądu Polubownego przy Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A. 

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami giełdowymi? Zajrzyj na mojego bloga: prawainwestora.pl. Moje komentarze znajdziesz również na znanych portalach prasowych.  

Wspomagam swoim doświadczeniem spółki Answear.com S.A., Selvita S.A. i Apius Technologies S.A., w których jestem członkiem zarządu. 

W 2024 roku zostałem wyróżniony w rankingu Kancelarii Prawniczych Dziennika Rzeczpospolita w kategorii rynki kapitałowe i doradztwo regulacyjne. 

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Agata Kowalska

Projektuję i wdrażam rozwiązania prawne, podatkowe i biznesowe. Zajmuję się polskimi i międzynarodowymi transakcjami M&A. Obsługuję inwestycje venture capital/private equity. Potrzebujesz doradztwa z zakresu prawa spółek? Umów się ze mną na spotkanie!

Mam doświadczenie w obsłudze transakcji branż nowych technologii – biotech, fintech, gaming. Zarządzam projektami nie tylko na rynku polskim, ale też w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Nie zatrzymuję wiedzy tylko dla siebie. Lubię się nią dzielić: szkolę studentów wspólnie z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa, działam w ruchu ekonomii wartości Open Eyes Economy on Tour, jestem mentorką wiodącą dla młodych prawniczek w Fundacji Women in Law. Szkolę przedsiębiorców.

Jestem ekspertką legislacyjną Izby Gospodarki Elektronicznej, a jako prelegentka ekspertką z zakresu prawa nowych technologii. Jestem też członkinią Sądu e-Izby.

Działam w stowarzyszeniu „Piękne Anioły” jako współzałożycielka i wiceprezeska.

W 2021 roku dostałam tytuł Filantropa Krakowa, a magazyn Forbes umieścił mnie na liście 25 najwybitniejszych prawniczek. W 2024 roku zostałam wyróżniona w rankingu Kancelarii Prawniczych Dziennika Rzeczpospolita jako liderka w kategorii private equity.

Skończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czas, szybkie i jasne odpowiedzi, skuteczne rozwiązania i nowoczesny styl – tego wymagasz Ty i Twój biznes. My o tym doskonale wiemy. Mówimy o prawie klarownym językiem. Wierzymy, że wzajemne zrozumienie jest podstawą zaufania i sukcesów biznesowych.  

Ty – oczekujesz od prawników propozycji realnych działań. My – przedstawiamy Ci same konkretne rozwiązania. 

Ty – potrzebujesz sprawdzonych metod, żeby osiągnąć swój cel. My – jesteśmy Twoimi przewodnikami na każdym etapie drogi. 

Lubimy wyzwania. Naszą specjalnością są złożone i nietypowe projekty, wymagające wiedzy oraz elastyczności. Dobrze sobie z takimi sprawami radzimy.  

Stawiamy na nieustanny rozwój i wymagamy przede wszystkim od siebie. Nasi specjaliści mają zróżnicowane umiejętności i kompetencje, dzięki czemu wyprzedzamy innych o krok. Z naszym zespołem osiągniesz swój cel! 

Partnerzy

Anna Pietruszka

Magdalena Golonka

Antoni Liśkiewicz

Zespół

Anita Gwóźdź

Ewa Kamińska

Maria Skalska

Anna Pandel

Arkadiusz Krokowski

Gabriela Waśniowska-Urbin

Rafał Wieczerzak

Zuzanna Durbacz

Stanisław Adamiak

Aleksandra Snuzik

Chcesz z nami pracować?

Wyślij CV na adres kancelaria@ck-legal.pl

Administracja

Dorota Herman

Lidia Jodłowska

Paulina Adamus