1 lipca 2023 roku rozpoczął się okres rocznej prezydencji polskiego UOKiK-u w ICPEN, czyli International Consumer Protection and Enforcement Network. 

Być może nie wiedzieliście, że nasz krajowy urząd należy do tej organizacji już od 1996 roku! Wieloletnia wymiana doświadczeń pomiędzy członkami ICPEN służy zwiększaniu efektywności, z jaką egzekwowane są prawa chroniące konsumentów. W dobie rozwoju gospodarki cyfrowej komunikacja ponad “analogowymi” granicami państw i solidarne dzielenie się wiedzą są kluczowe dla powodzenia misji, jaką jest walka z nieuczciwymi praktykami rynkowymi online i offline.  

Dewizą, którą UOKiK wybrał, aby przyświecała pracom organizacji przez kolejnych 12 miesięcy, jest: “Empowering responsible consumer choices”. Pod takim też hasłem odbyła się w dniach 3-6 października w Warszawie konferencja, na której wystąpiła między innymi Magdalena Golonka.

Magdalena wzięła udział w panelu dyskusyjnym na temat relacji między konsumentami a sztuczną inteligencją. Partnerka zarządzająca w CK LEGAL przedstawiła kilka pomysłów, jak wykorzystać AI do ochrony najbardziej wrażliwego ogniwa w globalnym łańcuchu biznesowym – czyli konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *