Zabezpieczenie praw własności intelektualnej przynosi zyski wyłącznie korporacjom? Fałsz! 

Start-upy, twórcy, małe i średnie przedsiębiorstwa również czerpią ogromne korzyści z ochrony swojej własności intelektualnej. Teraz, kiedy wiesz już, jak przeprowadzić audyt i na jakie sposoby zabezpieczyć aktywa własności intelektualnej swojej spółki, warto przekuć słowa w czyny i przystąpić do działania! Jak to zrobić? To proste – krok po kroku z CK LEGAL! 

  1. Zadbaj, żeby wszyscy pracownicy wiedzieli, czym jest własność intelektualna, jakie aktywa firmy są chronione i jak uniknąć naruszeń (np. poprzez rozważne korzystanie z narzędzi typu AI, Google, Zoom).  
  2. Podpisuj umowy o zachowaniu poufności z pracownikami, kontrahentami i każdą osobą, która ma dostęp do tajnych informacji firmy.  
  3. Opracuj regulamin, w którym określisz zasady współpracy z kontrahentami, dostawcami i klientami, zapewniające jak najpełniejsze zabezpieczenie kapitału i własności intelektualnej.  
  4. Zachowuj ostrożność przy dzieleniu się informacjami z partnerami zewnętrznymi czy inwestorami.  
  5. Przed udostępnieniem swojej własności intelektualnej innym podmiotom, upewnij się, że masz dobrze przygotowane umowy licencyjne, które określają zakres użytkowania i ochrony tych praw.  

CK LEGAL z chęcią wesprze cię w odpowiedzialnej misji, jaką jest zapewnienie twojej własności intelektualnej najlepszej możliwej ochrony. W ostatnim z cyklu naszych postów zgłębimy kwestie monitorowania i egzekwowania praw własności intelektualnej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *