Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal… Ale kiedy już przeprowadzisz audyt własności intelektualnej swojej spółki, zaczynasz zdawać sobie sprawę, jak cenne są jej aktywa. Czas zacząć je chronić! Jak należycie zabezpieczyć własność intelektualną? Podpowiadamy! 

Istnieje wiele form ochrony aktywów własności intelektualnej. Część praw Twoja spółka nabędzie dzięki obowiązującym przepisom. Inne wymagają zgłoszenia do odpowiedniego urzędu i rejestracji. W niektórych przypadkach przed udzieleniem prawa trzeba przejść odpowiednią procedurę lub zawrzeć odpowiednią umowę. 

Przed ubieganiem się o uzyskanie praw wyłącznych warto dokładnie przemyśleć i określić, które obszary wymagają działań i z jakiego rodzaju zabezpieczeń warto skorzystać.

Rejestruj:

Zgłoś do ochrony:  

Nabądź na podstawie umowy przenoszącej: 

Nabędziesz na podstawie przepisów:

Uwaga! Rejestrując znak towarowy, możesz zyskać nawet 1000 euro w ramach programu SME FUND. Warunek? Musisz zdążyć do 8 grudnia 2023 roku! Pomożemy ci złożyć wniosek o dotację z EUIPO i rozliczyć otrzymane dofinansowanie. Zgłoś się do nas! 

Masz inne pytania? Śmiało zadaj je naszemu zespołowi. A w kolejnym kroku przybliżymy ci podstawy ochrony własności intelektualnej twojej spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *