Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal… Ale kiedy już przeprowadzisz audyt własności intelektualnej swojej spółki, zaczynasz zdawać sobie sprawę, jak cenne są jej aktywa. Czas zacząć je chronić! Jak należycie zabezpieczyć własność intelektualną? CK LEGAL podpowiada! 
 
Istnieje wiele form ochrony aktywów własności intelektualnej. Część praw twoja spółka nabędzie dzięki obowiązującym przepisom, podczas gdy inne wymagają zgłoszenia do odpowiedniego urzędu i rejestracji. W niektórych przypadkach konieczne jest przejście odpowiedniej procedury przed udzieleniem prawa lub zawarcie odpowiedniej umowy. Dlatego przed ubieganiem się o uzyskanie praw wyłącznych warto dokładnie przemyśleć i określić, które obszary wymagają działań i z jakiego rodzaju zabezpieczeń warto skorzystać.

Rejestrujemy:

Zgłaszamy do ochrony:  

Nabywamy na podstawie umowy przenoszącej:  

Nabywamy na podstawie przepisów:

Uwaga! Rejestrując znak towarowy, możesz zyskać nawet 1000 euro w ramach programu SME FUND. Warunek? Musisz zdążyć do 8 grudnia 2023 roku! CK LEGAL sprawnie i skutecznie pomoże ci złożyć wniosek o dotację z EUIPO i rozliczyć otrzymane dofinansowanie. Zgłoś się do nas! 

Masz inne pytania? Śmiało zadaj je zespołowi CK LEGAL. A w kolejnym kroku przybliżymy ci podstawy ochrony własności intelektualnej twojej spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *