Dzień Własności Intelektualnej cały świat obchodzi 26 kwietnia. My obchodzimy go codziennie, bo codziennie wspieramy naszych klientów w chronieniu ich własności intelektualnej! 

Własność intelektualna to specyficzny, bo niematerialny, rodzaj majątku spółki. Bez względu na wielkość i zasięg działania firmy – jest obecna w każdej branży. Istnieje wiele form ochrony własności intelektualnej, a wszystkie przynoszą ogromne zyski w dobie gospodarki, która tak mocno opiera się na wiedzy – i tak szeroko korzysta z cyfryzacji. 

Dlaczego warto chronić własność intelektualną? 

Bo jest twoja!  

Prawa własności intelektualnej co do zasady dają osobie uprawnionej monopol na korzystanie z własności intelektualnej – i zarabianie na niej.   

Bo przyniesie ci zyski! 

Własność intelektualna może wydawać się czymś abstrakcyjnym, ale prawa do niej są przedmiotem realnej wyceny. Osoba uprawniona może na przykład je sprzedać albo udzielić do nich licencji. Prawa własności intelektualnej to nieocenione źródło przychodów dla firmy oraz wzrost jej wartości! 

Bo pozwala zdystansować konkurencję! 

Chcesz mieć coś, czego nie ma nikt inny na rynku? Zainwestuj w ochronę praw swojej własności intelektualnej – i zarządzaj nimi tak, żeby zostawić konkurencję daleko w tyle!  

Bo daje ci poczucie bezpieczeństwa! 

Wiarygodność twojej firmy w oczach klientów i kontrahentów to kapitał, który procentuje. Dlatego zdarzają się tacy, którzy chcieliby skorzystać na renomie twojego przedsiębiorstwa – i to wcale nie w uczciwy sposób… Powiedz STOP podróbkom! Zadbaj o ochronę praw własności intelektualnej i upewnij się, że nikt nie wzbogaci się twoim kosztem. 
 
W CK LEGAL zajmujemy się zabezpieczaniem praw własności intelektualnej naszych klientów. Analizujemy, doradzamy, wspieramy. Przeprowadzamy audyty i przygotowujemy umowy, licencje oraz regulaminy. Wspieramy w negocjacjach i dokonujemy zgłoszeń znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Skontaktuj się z nami – wspólnie zadbamy o przewagę konkurencyjną twojego biznesu! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *