Od wprowadzenia na Giełdę, poprzez kolejne emisje akcji, aż po squeeze out i wycofanie akcji z obrotu giełdowego – historia współpracy CK LEGAL z Summa Linguae Technologies S.A. właśnie zatoczyła koło. 

Akcje SLT S.A. były notowane na giełdzie od 2015 roku. Jako autoryzowany doradca Spółki, przygotowaliśmy dla niej pierwszą ofertę publiczną i patrzyliśmy, jak firma rozwija skrzydła na rynku NewConnect.  

Wejście na Giełdę Papierów Wartościowych sprawiło, że małe krakowskie biuro tłumaczeń mogło sfinansować swój rozwój na ogromną wręcz skalę, stając się międzynarodową spółką technologiczną obecną w USA, Kanadzie, Indiach i kilku innych krajach.  

Osiem lat później, w maju 2023 roku, wspólnie z naszym Klientem przeprowadziliśmy przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. I oto jesteśmy, trzy miesiące po przymusowym wykupie akcji, z kolejnym sukcesem na koncie: Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła 21 lipca zezwolenia na wycofanie akcji SLT S.A. z obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu GPW.  

Delisting ma miejsce 1 sierpnia 2023 roku. Dla Summa Linguae Technologies S.A. oznacza to zakończenie obrotu giełdowego na rynku NewConnect, a dla nas w CK LEGAL – zwieńczenie wielomiesięcznego procesu doradzania i wytężonej pracy. 

I chociaż nasz Klient żegna się z Giełdą Papierów Wartościowych S.A., to my nie żegnamy się z Summa Linguae Technologies S.A.! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *