Od wprowadzenia na Giełdę, przez kolejne emisje akcji, aż po squeeze out i wycofanie akcji z obrotu giełdowego — historia naszej współpracy z Summa Linguae Technologies S.A. właśnie zatoczyła koło. 

Akcje SLT S.A. były notowane na giełdzie od 2015 roku. Jako autoryzowany doradca Spółki, przygotowaliśmy dla niej pierwszą ofertę publiczną i patrzyliśmy, jak firma rozwija skrzydła na rynku NewConnect.  

Wejście na Giełdę Papierów Wartościowych sprawiło, że małe krakowskie biuro tłumaczeń mogło sfinansować swój rozwój na ogromną wręcz skalę. Z niedużej firmy stało się międzynarodową spółką technologiczną obecną w USA, Kanadzie, Indiach i kilku innych krajach.  

Osiem lat później, w maju 2023 roku, wspólnie z naszym klientem przeprowadziliśmy przymusowy wykup akcji od akcjonariuszy mniejszościowych. I oto jesteśmy, trzy miesiące po przymusowym wykupie akcji, z kolejnym sukcesem na koncie: 21 lipca Komisja Nadzoru Finansowego pozwoliła na wycofanie akcji SLT S.A. z obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu GPW.  

Delisting odbywa się 1 sierpnia 2023 roku. Dla Summa Linguae Technologies S.A. oznacza to zakończenie obrotu giełdowego na rynku NewConnect. Dla nas —  zwieńczenie wielomiesięcznego procesu doradzania i wytężonej pracy. 

I chociaż nasz klient żegna się z Giełdą Papierów Wartościowych S.A., to my nie żegnamy się z Summa Linguae Technologies S.A.! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *