Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Rynek e-commerce w Polsce nieustannie rośnie w siłę – dotyczy to zarówno liczby sklepów internetowych, jak i sprzedawanych produktów. Grupa merytoryczna Odpowiedzialny e-commerce to “jednostka specjalna” Izby Gospodarki Elektronicznej, która ma za zadanie wspierać polskich przedsiębiorców w prowadzeniu działalności zgodnie z obowiązującymi regulacjami.  

Pierwsze w tym roku spotkanie grupy merytorycznej e-Izby Odpowiedzialny e-commerce poświęcone było raportowaniu ESG (ang. Environmental, Social, Governance). Gościem specjalnym z ramienia CK LEGAL była Anita Gwóźdź, zaproszona na spotkanie grupy merytorycznej przez jej szefa, Pawła Oksanowicza.   

Wspólnie z reprezentantami wielu firm – Allegro, Totalizator Sportowy, MODIVO SA, Donateo, GlobKurier Shipping, Unity Group, GS1 Polska, InPost oraz Platforma Detalistów – analizowaliśmy ich dotychczasowe praktyczne doświadczenia w zakresie raportowania ESG – jak zebrać niezbędne dane, jak stworzyć zespół, który przygotuje raport i jak sprawić, aby gotowy raport spełniał standardy ESRS.  

A już w najbliższej przyszłości grupa Odpowiedzialny e-commerce przygotuje dokument ramowy, który pomoże firmom we wprowadzaniu cyfrowego paszportu produktu – nowego dokumentu, dzięki któremu konsumenci będą mogli świadomie wybierać produkty przyjaźniejsze środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *