Aktualności


Aktualności
22 grudnia
2017

Szopi.pl z nowym inwestorem!

Kolejny sukces naszych Klietów na podsumowanie dobrego roku! Zespół transakcyjny CK-Legal z Mecenas Agatą Kowalską na czele miał przyjemność doradzać szopi.pl w negocjacjach umowy inwestycyjnej z funduszem Impera Alfa. Gratulujemy i życzymy szopi.pl samych sukcesów i realizacji ambitnych planów rozwojowych! Więcej: http://www.rp.pl/Handel/312199968-Szopipl-z-inwestorem.html http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/impera-alfa-inwestuje-w-szopi-pl-3-miliony-zlotych-na-ekspansje-serwisu-w-nowych-miastach-w-polsce  

Aktualności
22 grudnia
2017

Wesołych Świąt!


Aktualności
22 grudnia
2017

UWAGA INWESTORZE PO 3 STYCZNIA 2018 ...

Do 3 stycznia 2018 roku każdy inwestor musi uzyskać kod LEI nadawany przez KDPW. Po tej dacie brak kodu skutkuje brakiem możliwości dokonywania transakcji na papierach wartościowych w Polsce. Obowiązek uzyskania kodu dotyczy podmiotów prawnych i osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą. KDPW umożliwia uzyskanie kodu LEI poprzez stronę internetowa www.lei.kdpw.pl. Kod LEI nadawany jest na okres 1 roku.

Aktualności
12 grudnia
2017

Uwaga! Rekrutujemy! Pilnie poszukuje...

    Specjalista Prawny ds. M&A i transakcji VC/PE Miejsce pracy: Kraków Region: małopolskie Opis stanowiska: Pilnie szukamy do współpracy prawnika, który interesuje się rynkiem kapitałowym, finansowym i procesem inwestycyjnym w transakcjach VC/PE. CO POWINIEN POSIADAĆ IDEALNY KANDYDAT? wykształcenie wyższe prawnicze / wysoki poziom samodzielności; minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z obsługą procesów inwestycyjnych w transakcjach VC/PE; bardzo dobrą wiedzę z zakresu prawa spółek i prawa cywilnego, znajomość prawa własności intelektualnej i prawa nowych technologii będzie dodatkowym atutem; inicjatywę, samodzielność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki / zdolność kreatywnego rozwiązywania problemów oraz bardzo dobrą organizację pracy; bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, w tym języka prawniczego.   OFERUJEMY M.IN.: atrakcyjne warunki zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy B2B; pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie; możliwość rozwoju zawodowego i doskonalenia umiejętności, w tym poprzez udział w szkoleniach i konferencjach branżowych jako uczestnik i prelegent; możliwość publikacji artykułów w pismach branżowych i prasie gospodarczej; możliwość realizacji wielu ambitnych projektów, dużą samodzielność w działaniu i decyzyjność. Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV i listu motywacyjnego na adres: rekrutacja@ck-legal.pl. Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy Radcowie Prawni z siedzibą w Krakowie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662)”. Informujemy, że Administratorem danych jest Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy Radcowie Prawni z siedzibą w Krakowie przy ul. Królewskiej 57. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Aktualności
23 listopada
2017

Konferencja Women in Sports Law w Ma...

Mec. Agata Kowalska jest nierozerwalnie związana z prawem sportowym. Zarówno jako Przewodnicząca Rady Nadzorczej Lechia Gdańsk, członek Izby do Spraw Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN, jak i członek międzynarodowej organizacji Women In Sports Law. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z konferencji Stowarzyszenia WISLaw, która odbyła się w Madrycie.

Szkolenia
23 listopada
2017

ASI - Alternatywna Spółka Inwestycyj...

23 listopada br. podczas warsztatów zorganizowanych przez Puls Biznesu w Hotelu Bristol w Warszawie przedstawiciele naszj Kancelarii Mec. Agata Kowalska i Mec. Tomasz Koellner opowiadali uczestnikom o tajnikach ASi, czyli alternatywnej spółki inwestycyjnej. POdczas warsztatów można było dowiedzieć się o: zasadach doboru optymalnej struktury ASI; szczegółowych procedury rozpoczęcia działalności ASI i jej zarządzającego; obowiązujących regulacjach w zakresie nadzoru nad działalnością zarządzających ASI; sankcjach w przypadku naruszenia ustawowych reguł w zakresie działalności zastrzeżonej dla ASI. Szczegóły: http://konferencje.pb.pl/konferencja/1095,asi-alternatywna-spolka-inwestycyjna  A poniżej krótka fotorelacja:

Pokaż więcej