Artykuł

Emisja obligacji obrotem dewizowym

Emisja obligacji może być obrotem dewizowym, np. gdy choć jedna obligacja została objęta przez nierezydenta. Jeśli tak się stało, to emitent ma obowiązek przekazania sprawozdania o emisji do Narodowego Banku Polskiego. O tym szczególnym obowiązku pisze pan Szymon Syp na blogu korporacyjnie.pl Zastanawiam się ilu emitentów nie miało pojęcia o konieczności sporządzenia takiego sprawozdania.

Dowiedz się więcej

White Rabbit AliceEmisja obligacji może być obrotem dewizowym, np. gdy choć jedna obligacja została objęta przez nierezydenta. Jeśli tak się stało, to emitent ma obowiązek przekazania sprawozdania o emisji do Narodowego Banku Polskiego. O tym szczególnym obowiązku pisze pan Szymon Syp na blogu korporacyjnie.pl

Zastanawiam się ilu emitentów nie miało pojęcia o konieczności sporządzenia takiego sprawozdania.

Podziel się z wiedzą z innymi

Share on twitter
Udostępnij
Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

Podobne artykuły

Komentarze

Jedna odpowiedź

  1. Żyjemy w kraju w którym system prawny jest tak skomplikowany jak spaghetti – nie sposób znaleźć wszystkich przecięć pomiędzy różnymi ustawami, przepisami, wyjątkami od wyjątków. Wystarczy spojrzeć na ustawę o PIT, albo zastanowić się dlaczego te same pojęcia są w różnych przepisach różnie rozumiane. Zastanawiam się (bo nie znam innych systemów prawnych), czy to tylko cecha naszego – czy też tak jest też i gdzie indziej? Czy w innych krajach jest lepiej czy gorzej, czy po prostu inaczej?

Możliwość komentowania została wyłączona.