Aktualności

Bądź na bieżąco z tym,
co się dzieje w naszej kancelarii

GALA KARTY RÓŻNORODNOŚCI

W lipcu tego roku w CK LEGAL podpisaliśmy Kartę Różnorodności – pisemne zobowiązanie udziału w inicjatywie, której patronuje Komisja Europejska, a którą w Polsce koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  

28 listopada Magdalena Golonka reprezentowała naszą kancelarię na Gali Karty Różnorodności, podczas której spotkali się reprezentanci 19 firm, które w 2023 roku zostały nowymi sygnatariuszami Karty. To wielkie święto DEI, czyli “Diversity, Equity and Inclusion” – wartości, które leżą u podstaw działalności CK LEGAL oraz 328 innych polskich przedsiębiorstw.  

Co zmieniło dla nas podpisanie Karty Różnorodności? Absolutnie nic! W CK LEGAL od zawsze angażujemy się w przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy i wspieramy inicjatywy, które promują równość i różnorodność. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować naszą misję w tak licznym i zaszczytnym gronie, jakim są sygnatariusze Karty.

WOJCIECH CHABASIEWICZ I AGATA KOWALSKA EKSPERTAMI 18. KONFERENCJI CFO

Transformacja społeczeństwa, rozwój technologii, zmieniające się otoczenie rynkowe, nowe regulacje w systemie prawno-podatkowym, a nawet katastrofa klimatyczna te wszystkie czynniki mają fundamentalny wpływ na rolę dyrektora finansowego, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa lub branży, w której ono działa. 
  
Agata Kowalska i Wojciech Chabasiewicz spotkali się z innymi ekspertami w ramach 18. Konferencji CFO organizowanej przez UHY ECA, aby porozmawiać o strategiach adaptacji, które pomogą dyrektorom finansowym sprostać czekającym ich w przyszłości wyzwaniom. 
  
Agata Kowalska podzieliła się z uczestnikami konferencji swoim doświadczeniem z zakresu przygotowań do sprzedaży oraz zakupu aktywów. Agata przekonywała, że rzetelnie przeprowadzony audyt due diligence to jeden z najważniejszych elementów procesu inwestycyjnego. 
  
Konferencja CFO pod hasłem “Ewolucja w finansach dziś i jutro” zakończyła się dyskusją, w której Wojciech wraz z innymi prelegentami analizował wpływ nowelizacji KSH na obowiązki i kompetencje Rad Nadzorczych.  
  
Podobno “jutro nigdy nie nadchodzi”, dlatego skontaktuj się z CK LEGAL już dziś, żeby zadbać o finanse swojego przedsiębiorstwa na przyszłość!

CK LEGAL DORADZAŁ PRAGMAGO S.A. PRZY EMISJI OBLIGACJI O WARTOŚCI 20 MLN ZŁ

Nasz stały klient PragmaGO S.A. przydzielił 200 tysięcy obligacji serii C1 w odpowiedzi na zapisy 747 Inwestorów. Prosty rachunek – jeśli każda z obligacji miała wartość nominalną 100 zł, to znaczy, że na konto PragmaGO S.A. wpłynęło 20 milionów złotych! Średnia stopa redukcji wyniosła 48,54%.   

Zespól rynków kapitałowych CK LEGAL doradzał przy przeprowadzeniu oferty publicznej obligacji emitowanych w ramach IV Programu Emisji Obligacji.  

Warto przypomnieć, że PragmaGO S.A. to jedna z największych niebankowych instytucji finansowych w Polsce. Inwestorem strategicznym PragmaGO jest Polish Enterprise Funds SCA, firma zarządzana przez Enterprise Investors, znaczącego gracza na rynku private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

ZAMIEŃ Z NAMI PREZENTY NA UŚMIECH DZIECI

W tym roku św. Mikołaj nie przyjdzie do naszych Klientów i Partnerów…
 
Dlaczego? Bo – za namową CK LEGAL – wysłali go do Szpitala Świętej Anny w Miechowie!
 
Wspólnie ze Stowarzyszenie Piękne Anioły namówiliśmy naszych Klientów i Partnerów, żeby – zamiast otrzymywać od nas tradycyjną kartkę i upominek – pozwolili nam przekazać ich pieniężny ekwiwalent na potrzeby pacjentów z Oddziału Dziecięcego, Noworodków i Wcześniaków w miechowskim szpitalu. To, niestety, żadna tajemnica, że szpitale w małych miejscowościach polegają na zewnętrznym wsparciu finansowym znacznie bardziej niż placówki w wielkich miastach. 
 
Jeśli i ty chcesz włączyć się do akcji mikołajkowej CK LEGAL i Stowarzyszenia Piękne Anioły, możesz przekazać darowiznę, dzięki której dzieciaki ze szpitala w Miechowie znajdą pod choinką książki, zabawki, kredki i kocyki. A dodatkowo spędzą Święta na pięknie udekorowanym, rozświetlonym oddziale!
 
Przelew niech powędruje na konto Stowarzyszenia Piękne Anioły – 94 1240 4605 1111 0010 5095 4747 (Bank Pekao S.A.) – z dopiskiem „Cele statutowe – akcja świąteczna”.
 
Dzię-ku-je-my w imieniu małych i trochę większych pacjentów Szpitala św. Anny!

REKRUTUJEMY: Associate do zespołu Corporate/M&A

Poszukujemy osoby, która będzie przyszłością prawa!

Associate w zespole Corporate/M&A

CK LEGAL nie tylko kancelaria, ale przede wszystkim ludzie, innowacje i pasja! Szukamy właśnie Ciebie!

Miejsce pracy: Kraków | hybrydowo


Dlaczego warto do nas dołączyć?

 • Wsparcie i rozwój: Współpracujesz z ekspertami, którzy nie boją się wyzwań i są gotowi przekazać Ci swoją wiedzę!
 • Kierunek kariery: Mamy ścieżkę kariery, ale przede wszystkim dbamy o Twój rozwój osobisty i zawodowy.
 • Różnorodne projekty: Zaangażujesz się w interesujące projekty zarówno na polskim rynku, jak i w skali międzynarodowej.
 • Nasza ekipa: Będziesz miał wsparcie naszego zespołu – nie jesteśmy tylko współpracownikami, ale także przyjaciółmi!
 • Nauka języka: Autorski kurs prawniczego języka angielskiego – to coś więcej niż tylko nauka języka.
 • Elastyczność: Elastyczne godziny pracy, atrakcyjna lokalizacja oraz możliwość pracy hybrydowej.
 • Zabawa: Odformalizowana atmosfera z wydarzeniami integracyjnymi.


Czego oczekujemy?

 • Ukończonych studiów prawniczych.
 • Zdanego egzaminu na aplikację radcowską lub pierwszego/drugiego roku aplikacji radcowskiej.
 • Minimum rocznego doświadczenia zdobytego podczas praktyk w kancelariach prawnych, specjalizujących się w obsłudze spółek.
 • Bardzo dobrej znajomości prawniczego języka angielskiego.


Jesteś gotowy dołączyć do nas?

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres email: kancelaria@ck-legal.pl

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CK LEGAL Chabasiewicz Kowalska i Wspólnicy SKA z siedzibą w Krakowie (kod: 30-134) ul. Kołowa 8 (Biurowiec EDISON), moich danych osobowych, podanych przeze mnie w załączonym CV, w celu realizacji procesu rekrutacyjnego”.

WEŹ UDZIAŁ W LEGAL MARKET DAY

Właścicielki i właściciele kancelarii – łączcie się! Nadchodzi dziesiąta, jubileuszowa edycja konferencji Legal Market Day, tym razem w wersji “managers only”. 
  
W doborowym towarzystwie ekspertów, którzy poprowadzą prelekcje, znalazła się również Agata Kowalska. Jesteście ciekawi, jak Agata zaprosiła do współzarządzania kancelarią “nie-prawniczkę”? Nie przegapcie okazji: rejestracja na marcowe wydarzenie rusza już w grudniu!