Aktualności

Bądź na bieżąco z tym,
co się dzieje w naszej kancelarii

„NIEOGRANICZONE ZYSKI TO MIT, CZY RZECZYWISTOŚĆ? RANKING NAJBARDZIEJ ZYSKOWNYCH SPÓŁEK Z GPW”

Na majówkę polecamy lekturę artykułu „Nieograniczone zyski to mit, czy rzeczywistość? Ranking najbardziej zyskownych spółek z GPW”

Nieograniczone zyski to mit czy rzeczywistość? Ranking najbardziej zyskownych spółek z GPW

Jesteśmy bardzo dumni mogąc wspólnie z Ryvu Therapeutics i Selvita współtworzyć historię i teraźniejszość GPW.

Życzymy dobrej lektury!

AUTORSKIE PRAWA MAJĄTKOWE DO GIER

W sądzie, zupełnie jak w grze, czasem się przegrywa, a czasem wygrywa… Tym razem zwycięzcą został nasz klient, Staxon sp. z o.o.


Nie mogło być inaczej, skoro wsparli go profesjonaliści z CK Legal: adwokat Ewa Helena Kamińska, radczynie prawne Katarzyna Szepelak, PhD i Magdalena Golonka oraz Rafał Wieczerzak. Sąd Okręgowy w Poznaniu przychylił się do stanowiska CK Legal i w pierwszej instancji w całości oddalił powództwo Hasbro Inc.

O co toczy się ta gra? Hasbro Inc. złożył przeciwko naszemu klientowi pozew o ustalenie, że na terenie Polski przysługują mu autorskie prawa majątkowe do gier takich jak „Monopoly”, „Bitwa Morska (Battleship)”, „Zgadnij kto to? (Guess Who?), „Twister” oraz „Connect 4”. To kolejna “runda” trwającego od ponad 15 lat sporu między Hasbro Inc. a spółką Interkobo, której następcą prawnym w odniesieniu do niektórych roszczeń jest właśnie nasz klient.

Gratulujemy wygranej bitwy i walczymy dalej!

Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia

CK LEGAL W RANKINGU LEGAL 500

500 miejsc w rankingu, ponad 100 krajów z Europy, Afryki i Środkowego Wschodu oraz 21 dziedzin prawa – to musi być The Legal 500!

Wyniki najnowszej edycji jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych przewodników po firmach prawniczych nie pozostawiają wątpliwości – CK Legal to crème de la crème polskich kancelarii w kategoriach Capital Markets oraz Commercial, Corporate and M&A.
Tak wykazała wykonana przez niezależnych brytyjskich ekspertów analiza zleceń obsługiwanych przez nasz zespół w 2022 roku, a także – a raczej przede wszystkim! – analiza opinii i rekomendacji naszych klientów.

Dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie i… bierzemy się do pracy, bo miano przodującej kancelarii na polskim rynku zobowiązuje!

Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia

FUNDACJE RODZINNE – AKTYWA

Nie wszystko złoto, co się świeci – ale jeśli mowa o aktywach majątku fundacji rodzinnej, to mogą być one naprawdę zróżnicowane. Zaliczają się do nich:
> środki pieniężne w dowolnej walucie, 
> udziały i akcje w spółkach , 
> papiery wartościowe,
> ruchomości i nieruchomości. 
Możliwość kumulacji majątku odróżnia fundację rodzinną od spółki. W spółce majątek jest podzielony na udziały i akcje, które jej członkowie mogą w każdej chwili sprzedać. W fundacji rodzinnej natomiast majątek nie należy do jej członków – jego właścicielem jest sama fundacja.

Więcej o możliwościach gromadzenia mienia przez fundację rodzinną dowiesz się z następnego posta w cyklu przygotowanym przez CK Legal. Ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie już 22 maja!

Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia

PRAWNICZE TARGI PRAKTYK

Wierzycie, że da się przewidzieć przyszłość? W CK Legal potrafimy to zrobić! Dlatego już 9 maja podzielimy się z wami naszą (sprawdzoną!) wiedzą o tym, co się wydarzy… dopiero 22 maja!
Bo to właśnie 9 maja partnerka w CK Legal, Magdalena Golonka, wystąpi ze swoim wykładem podczas Prawniczych Targów Praktyk organizowanych przez ELSA Kraków i opowie wam wszystko o ustawie o fundacji rodzinnej, która wejdzie w życie właśnie 22 maja 2023 roku. Prawa i obowiązki fundatora i beneficjentów, opodatkowanie zysków, zasady dziedziczenia firmy – i jak to wszystko ma się do polskiej gospodarki? Uwaga – tego nie dowiecie się na studiach!

Spotykamy się 9 maja w budynku WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie!

NOWY BRANDING CK LEGAL

Wiosna oznacza zmiany – również w CK Legal! W grudniu zapraszaliśmy was do naszej nowej siedziby, w lutym przekazaliśmy super wiadomość o nowej CEO, Anna Pietruszka, a dzisiaj chcemy się pochwalić nową identyfikacją wizualną.
Jej motywem przewodnim jest fiolet – kolor, który powstaje z połączenia łagodnego błękitu i żywiołowej czerwieni. To nie przypadek! Misją CK Legal jest zapewnianie naszym klientom spokoju i pewności, jakie daje profesjonalne doradztwo – a misję tę wypełniamy z energią, zaangażowaniem i zapałem. I właśnie dlatego biznesy klientów, którzy nam zaufali, mogą rozwijać się i kwitnąć jak wiosenne, fioletowe krokusy przez cały rok!