Aktualności

Bądź na bieżąco z tym,
co się dzieje w naszej kancelarii

ZA NAMI WEBINAR „OBSŁUGA ZGŁOSZEŃ SYGNALISTÓW W PRAKTYCE”

Wiecie, co jest najlepsze w pracy prawnika? Że wiedza, którą posiada i przekazuje, realnie pomaga innym i ułatwia im życie!  

Z tą właśnie myślą zorganizowaliśmy bezpłatny webinar “Obsługa zgłoszeń sygnalistów w praktyce”, który odbył się wczoraj. Nasze ekspertki, Gabriela Waśniowska-Urbin i Aleksandra Snuzik, spotkały się z przedstawicielami firm, które stoją przed wyzwaniem przyjmowania i rozpatrywania zgłoszeń sygnalistów.

Było merytorycznie, treściwie i konkretnie. Ustawy mają to do siebie, że trzeba je tłumaczyć “z prawniczego na nasze” – dlatego, kiedy mowa o przepisach, używamy zawsze prostego języka. Bez żargonu i zbędnych komplikacji – po co to komu?   

Dziękujemy wszystkim uczestnikom webinaru – wasze odpowiedzialne podejście do biznesu jest dla nas inspiracją do działania. Zaglądajcie regularnie na profil CK LEGAL i sprawdzajcie, jakie szkolenia szykujemy dla was w przyszłości!

APLIKUJ NA PRAKTYKI DO CK LEGAL

Jeśli studiujesz prawo i chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie w ciekawych projektach, to ogłoszenie jest dla Ciebie!  

📍 Miejsce praktyk: Kraków (stacjonarnie) 

Sprawdź, czy to o Tobie:

  • Studiujesz prawo na IV-V roku i masz co najmniej 3 dni z rzędu w tygodniu, które możesz przeznaczyć na współpracę z nami. 
  • Prawo cywilne oraz gospodarcze i handlowe to Twoja mocna strona (ważne, żebyś zdał/a już z nich egzamin). 
  • Interesuje Cię prawo spółek, prawo gospodarcze prywatne i rynki kapitałowe. 
  • Znasz dobrze angielski – prawnicze zwroty nie są Ci obce. 
  • Twoje drugie imię to zaangażowanie, sumienność i rzetelność. 

Co będziesz u nas robić? 

  • Współpracować z ekspertami od rynków kapitałowych, prawa cywilnego i gospodarczego – zawsze możesz liczyć na ich wsparcie i mentoring.
  • Uczestniczyć w projektach, które naprawdę robią wrażenie: emisje akcji i obligacji, polskie i międzynarodowe fuzje i przejęcia, due diligence, umowy inwestycyjne i wiele więcej.
  • Przygotowywać projekty umów, pism, dokumentów, analiz i prezentacji.
  • Wyszukiwać i analizować informacje prawne.

Co oferujemy? 

  • Płatne miesięczne praktyki – z opcją przedłużenia współpracy.
  • Międzynarodowy zasięg – ciekawe projekty w Polsce i za granicą.
  • Unikalny kurs angielskiego prawniczego – praktyczne lekcje, które wykorzystasz w pracy.
  • Rozwój i wsparcie – pracujesz z ekspertami, którzy dzielą się wiedzą i wspierają Twój rozwój.
  • Nowoczesne biuro blisko Błoń – przestrzeń sprzyjająca kreatywności i pracy zespołowej.
  • Elastyczność – pracuj zgodnie z indywidualnie uzgodnionym harmonogramem.
  • Fajny klimat – luźna atmosfera, regularne integracje.
  • Kawa/herbata bez limitu – bo każdy potrzebuje energii do działania! ☕

Co dalej? 

Najlepsi praktykanci mogą zostać z nami na dłużej na stanowisku Paralegal. 

Jak do nas dołączyć? 

📨 Wyślij swoje CV na: kancelaria@ck-legal.pl   

Pamiętaj o klauzuli RODO: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez CK LEGAL Chabasiewicz Kowalska i Wspólnicy SKA moich danych osobowych zawartych w CV w celu realizacji procesu rekrutacyjnego.”   

Do zobaczenia na rozmowie kwalifikacyjnej!

JAK PRZYJMOWAĆ I ROZPATRYWAĆ ZGŁOSZENIA SYGNALISTÓW? WEŹ UDZIAŁ W BEZPŁATNYM WEBINARZE

Już w ten czwartek, 28 listopada, możecie wziąć udział w bezpłatnym webinarze “Obsługa zgłoszeń sygnalistów w praktyce” przygotowanym przez CK LEGAL. Nasze ekspertki, Gabriela Waśniowska-Urbin i Aleksandra Snuzik, przeprowadzą was krok po kroku nie tylko przez oficjalne wytyczne, lecz także praktyczne (a jakże!) wskazówki, jak przyjmować i rozpatrywać zgłoszenia sygnalistów. 

Zgłoszenia wewnętrzne pozwalają pracodawcy identyfikować nieprawidłowości i wprowadzać odpowiednie środki zaradcze już na wczesnym etapie. Dlatego warto w swojej firmie wdrożyć procedurę zgłoszeń wewnętrznych nawet wtedy, kiedy ustawa o ochronie sygnalistów nas do tego nie zobowiązuje – czyli na przykład w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo zatrudnia mniej niż 50 osób.  

CK LEGAL całym sercem – i rozumem – wspiera dobre praktyki w biznesie! Nasze szkolenie dedykujemy wszystkim, którym zależy na spełnianiu najwyższych standardów – tych prawnych, i tych etycznych.   

Rejestracja na webinar wciąż trwa – zapraszamy! Zapisz się.

CK LEGAL DORADZAŁ KRUKOWI PRZY EMISJI OBLIGACJI O WARTOŚCI 125 MLN ZŁ

Innowacyjne rozwiązania to nie tylko domena technologii. To również nasza domena!  

CK LEGAL, we współpracy z Domem Maklerskim BDM S.A., zaprojektował dla KRUK S.A. kreatywne rozwiązanie na potrzeby najnowszej emisji obligacji serii AP2. Dzięki dedykowanemu mechanizmowi przewidzianemu w prospekcie podstawowym XI Programu Emisji Obligacji KRUK S.A., nasz klient mógł w trakcie oferty zwiększyć liczbę oferowanych obligacji serii AP2 oraz ich łączną wartość nominalną ze 100 milionów złotych do maksymalnie 125 milionów złotych, w przypadku dużego zainteresowania inwestorów. 

I właśnie tak się stało! Efektem jest największa w historii spółki oferta publiczna obligacji przeprowadzona w oparciu o prospekt, o wartości 125 milionów złotych. Oferta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i została zakończona proporcjonalną redukcją na poziomie 62%.  

Elastyczne, skuteczne i dopasowane do konkretnych potrzeb spółki – takie właśnie są narzędzia prawne, które CK LEGAL oferuje swoim klientom!

SEJM PRZYJĄŁ USTAWĘ WDRAŻAJĄCĄ UNIJNĄ DYREKTYWĘ CSRD

Sejm przyjął ustawę wdrażającą unijną dyrektywę CSRD!

Nowe przepisy wprowadzają obowiązek raportowania informacji o wpływie działalności przedsiębiorstw na środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny (ESG). To kluczowy krok w kierunku większej transparentności i zrównoważonego rozwoju firm w Polsce.

Co to oznacza dla spółek?

  • Raportowanie informacji niefinansowych będzie obowiązywało również duże jednostki, grupy kapitałowe oraz małych i średnich emitentów z rynku regulowanego.
  • Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju będzie wprowadzany stopniowo. Najpierw obejmie największe jednostki, które mają już doświadczenie w sprawozdawczości ESG, w kolejnym okresie duże jednostki, a później małe i średnie przedsiębiorstwa będące emitentami. Duża część jednostek zobowiązanych do sporządzania sprawozdawczości ESG będzie miała możliwość zwolnienia w przypadku ujęcia ich w sprawozdawczości skonsolidowanej sporządzanej przez jednostkę dominującą.
  • Nowe przepisy wprowadzają również regulacje dotyczące atestacji sprawozdawczości ESG, którą przeprowadzać będą biegli rewidenci.

W CK LEGAL dokładnie przyglądamy się regulacjom związanym ze zrównoważonym rozwojem. Już wkrótce podzielimy się serią postów, które pomogą ci sprostać nadchodzącym wyzwaniom.

CZY FUNDACJA RODZINNA MOŻE INWESTOWAĆ?

Fundacje rodzinne są z nami od roku, ale zasady ich funkcjonowania wciąż wymagają upowszechniania i objaśniania. Wojciech Chabasiewicz z CK LEGAL opublikował na łamach SMART Business Magazine artykuł na temat fundacji rodzinnych. Czytaliście już? Warto!
 
Wojciech skupił się na pytaniu, czy fundacja rodzinna może inwestować. Zacznijmy od podstaw! 
 
Fundację rodzinną zakłada fundator, a fundatorem może być tylko osoba fizyczna. Nie spółka i nie fundusz inwestycyjny. Nadwyżki finansowe lokowane w fundacji rodzinnej pochodzić mogą tylko z majątku osoby fizycznej. Decyzja, które elementy majątku wniesie do fundacji rodzinnej, należy do fundatora. Fundacja ma za zadanie zarządzać powierzonym jej majątkiem zgodnie ze wskazaniami fundatora. Cel? Przynoszenie korzyści beneficjentom. 
 
Czyli – spółka nie może założyć fundacji rodzinnej, ale fundacja rodzinna może zostać wspólnikiem spółki. Wniesienie akcji lub udziałów spółki do fundacji rodzinnej sprawia, że zyski wypracowane przez spółkę będą trafiać do fundacji rodzinnej w formie dywidend. Ważne! Zyski spółki są kumulowane w fundacji rodzinnej, a nie w majątku fundatora. 
 
Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj pełny tekst Wojciecha dla Smart Business Magazine!