PISZĄ O NAS

Echa naszej kolejnej międzynarodowej transakcji nie milkną.

Piszą o nas w Rynek Prawniczy

Kancelaria CK_Legal doradzała razem z Olesiński & Wspólnicy przy transakcji sprzedaży pakietu kontrolnego akcji IZOBLOK S.A. na rzecz BEWI Group. Po stronie norweskiej firmie BEWi doradzała kancelaria DLA Piper

Norweska firma BEWi za ok. 16,5 mln euro przejęła za pośrednictwem spółki Logine 54,21 proc. akcji polskiej firmy Izoblok, produkującej wyroby z tworzywa sztucznego, tzw. polipropylenu spienionego, dających 65,66 proc. głosów. Przejęcie było oparte o nabycie udziałów spółki celowej, do której sprzedający wnieśli akcje IZOBLOK przed zakończeniem transakcji. Kwotę ok. 13,5 mln euro należną w odpowiednich proporcjach każdemu ze wspólników Logine rozliczono środkami pieniężnymi. Strony umówiły się, że reszta zostanie rozliczona poprzez emisję akcji BEWi dla prezesa Izobloku Przemysława Skrzydlaka.

Izoblok z Chorzowa to krajowy producent wyrobów ze spienionego polipropylenu dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne i ok. 20-proc. udziału w rynku komponentów EPP w Europie, a wśród klientów motokoncerny Volkswagen, Jaguar Land Rover, BMW, Hyundai i Ford.

Więcej w artykule: https://rynekprawniczy.pl/2021/09/08/dla-piper-olesinski-i-wspolnicy-oraz-chabasiewicz-kowalska-i-partnerzy-w-norweskim-przejeciu-spienionego-polipropylenu/

DYREKTOR E-COMMERCE ROKU 2021

ZNAMY NOMINOWANYCH DYREKTORÓW I ZESPOŁY W KONKURSIE DYREKTOR E-COMMERCE ROKU 2021

Wczoraj poznaliśmy nominowanych dyrektorów i zespoły w konkursie Dyrektor e-Commerce Roku 2021 organizowanym przez Izba Gospodarki Elektronicznej!

Kto zostanie zwycięzcą? Dowiemy się już 23 września na uroczystej Gali.

Kancelaria #CK_Legal jest audytorem konkursu.

Z eobuwie.pl, R-GOL.com, Tous Polska, CCC Shoes & Bags, HealthLabs, Carrefour, Allegro, Pol-Poż, LOT Polish Airlines, SEPHORA

Partnerzy konkursu: Allegro, Apifonica, Przelewy24, VTEX

GRATULUJEMY NASZEMU KLIENTOWI KRUK S.A.!

Początek tygodnia zaczynamy od wielkiego newsa!

KNF właśnie zatwierdziła prospekt podstawowy programu emisji obligacji KRUK S.A. do łącznej kwoty 700 000 000 zł. Prospekt będzie podstawą do emisji obligacji przez cały nadchodzący rok.

Zespołem doradzającym Kruk S.A. przy projekcie VIII Programu Emisji Obligacji kierują Wojciech Chabasiewicz i Anita Gwóźdź z kancelarii CK Legal.

Gratulujemy naszemu Klientowi!

KLIENT SUMMA LINGUAE TECHNOLOGIES

KIERUNEK INDIE

Partner CK Legal Agata Kowalska wspierała transakcje Summa Linguae Technologies na rynku indyjskim. Była obecna przy negocjacjach i przy zamykaniu transakcji w Bengaluru (Indie).

Czy jest jakiś element wspólny kultury biznesowej w Polsce i w Indiach?

W Indiach rodzaj otwartości, gościnności i komunikatywności jest bardzo zbliżony do polskiej kultury w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mieszkańcy Indii mają dużą swobodę w nawiązywaniu kontaktów, a to jest bardzo ważny element współpracy.

TO BYŁO INTENSYWNE LATO DLA CK LEGAL

Co się działo?
  • premiera Księgi Niwelowania Barier Legislacyjnych w Gospodarce Cyfrowej z Izba Gospodarki Elektronicznej
  • Agata Kowalska otrzymała tytuł Filantropa Krakowa 2020
  • zapowiedź szkolenia Alternatywne Spółki Inwestycyjne w Puls Biznesu – Puls Biznesu – konferencje
  • kolejna międzynarodowa transakcja za nami: Amerykańska firma FORM przejęła technologię rozpoznawania obrazu od polskiej spółki ShelfWise do obsługi handlu detalicznego opartej na sztucznej inteligencji
  • premiera publikacji RODO w procesach M&A z udziałem CK_Legal
  • sukces naszego Klienta KRUK S.A. dokonał emisji niezabezpieczonych obligacji kuponowych zwykłych na okaziciela serii AK4
  • Agata Kowalska wzięła udział w #SprintTriathlonGdynia
  • świetne wieści od naszego Klienta w obszarze #innowacje Medtransfer nawiązuje współpracę z serwisem badania.znanylekarz.pl (ZnanyLekarz Sp. z o.o.) należącym do Grupy DocPlanner.

A jesienią…