Koniec z klepaniem się po kieszeniach przed wyjściem z domu, żeby upewnić się, że wzięliśmy portfel! 14 lipca weszła w życie ustawa o aplikacji #mObywatel, która nareszcie zrównuje status dokumentów cyfrowych z tradycyjnymi.
Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ogromne jest to udogodnienie – zarówno dla nas wszystkich, jak i instytucji i banków, w których możemy teraz szybko i bezpiecznie zweryfikować swoją tożsamość nawet kiedy nie mamy ze sobą fizycznego nośnika.
Mamy nadzieję, że nowa ustawa usprawni procesy administracyjne i sprawi, że budowa bardziej zintegrowanego i cyfrowego społeczeństwa znacznie przyspieszy.
Zapraszamy do wysłuchania komentarza Magdalena Golonka, jakiego nasza COO udzieliła Polskiemu Radiu.