KRUK S.A. z sukcesem zakończył emisję obligacji serii AO1! Spółka przydzieliła obligacje na kwotę 75 mln zł. Łączna wartość zapisów złożonych przez inwestorów wyniosła 123 mln zł, co przełożyło się na redukcję zapisów na poziomie 39%. 

To wyjątkowy rok dla naszego klienta, który obchodzi 25-lecie istnienia oraz 10-lecie emisji obligacji prospektowych. Przez ostatnią dekadę KRUK S.A. wyemitował obligacje o wartości 1 miliarda złotych! 

Jubileuszowy, bo dziesiąty, był również Prospekt Podstawowy, który przygotowaliśmy dla KRUK-a. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła go 11 lipca 2023. Oferta publiczna w ramach X Programu Emisji Obligacji, na którą zapisy zakończyły się w poniedziałek, wyniosła 75 milionów złotych. Przez kolejny rok, do lipca 2024, w ramach X PEO KRUK S.A. może wyemitować obligacje o łącznej wartości nominalnej do 700 mln zł.  

CEO KRUK S.A., Piotr Krupa, tak komentuje strategię giełdową Spółki: „Nasze wyniki plasują KRUK-a w czołówce międzynarodowych firm z branży na świecie, ale nie zwalniamy tempa i stawiamy sobie ambitne cele na kolejne lata. Wierzymy, że wsparcie naszych inwestorów przyczyni się do dalszego wzrostu KRUK-a i zbudowania jeszcze silniejszej firmy na rynku międzynarodowym”.   

My również w to wierzymy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *