Współzałożycielka CK LEGAL Agata Kowalska jest ekspertką w zakresie fuzji i przejęć, inwestycji venture capital i private equity oraz prawa spółek. Jak pogodziła wyzwania zawodowe z zarządzaniem i rozwojem swojej firmy prawniczej? Połączyła siły ze specjalistką od projektowania i zarządzania procesami związanymi ze wzrostem i rozwojem firm Anną Pietruszką.

Na konferencji Legal Market Day, która odbyła się 14 marca w Poznaniu, Agata wystąpiła z prelekcją pod tytułem “Nawet najlepsi eksperci potrzebują skutecznych menedżerów. Jak zaproszenie nie-prawniczki do współzarządzania kancelarią wpłynęło na mój biznes”.

Uczestników Legal Market Day – właścicieli i partnerów w kancelariach i firmach doradczych – Agata przekonywała, że nie muszą znać się na wszystkim. Zarządzanie biznesem wymaga specyficznego zestawu kompetencji, a z perspektywy jego rozwoju najlepszą decyzją bywa rozdzielenie ról Foundera i CEO.

Agata opowiedziała, jak wraz z Wojciechem Chabasiewiczem dojrzeli do decyzji, aby podzielić się zarządzaniem firmą z inną osobą, jak przygotowali się do tej zmiany, a przede wszystkim – jak układa się im współpraca z Anną Pietruszką. Spoiler alert – fantastycznie! Zaufanie, szacunek i wspólny cel to fundament porozumienia na styku różnych obszarów specjalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *