Inni szukają rozwiązań
My je znajdujemy

Kancelaria, która rozumie twój biznes

16

lat
doświadczenia

15

specjalizacji
prawniczych
5280
filiżanek
doskonałej kawy*

Inwestycje

Ze spółkami robimy wszystko, co możliwe: zakładamy, łączymy, przejmujemy, dzielimy, przekształcamy i likwidujemy.

Przeczytaj więcej

Nowe technologie

Uwielbiamy nowinki i wszystko, co z nimi związane. Internet, telekomunikacja, IT i nowe media to dla nas codzienność.

Przeczytaj więcej

Rynek kapitałowy

Aktywnie działamy na warszawskiej Giełdzie, doradzając zarówno emitentom akcji i obligacji, jak i inwestorom.

Przeczytaj więcej

O nas

Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy to wyspecjalizowana firma prawnicza. Naszą siłą są wyjątkowi ludzie, posiadający rozległą wiedzę, popartą wieloletnim doświadczeniem. Taki zespół z powodzeniem realizuje złożone i nietypowe projekty. Solidne przygotowanie, konsekwencja, innowacyjne pomysły zapewniają nam skuteczność w działaniu. 

Działalność pro bono

Wspieramy organizacje pozarządowe (NGO) i inicjatywy o istotnym znaczeniu społecznym. Udzielamy bezpłatnego doradztwa osobom potrzebującym.

Giełda papierów wartościowych

Uczestniczymy w transakcjach na wszystkich rynkach warszawskiej Giełdy. Jesteśmy też Autoryzowanym Doradcą na rynku akcji NewConnect i rynku obligacji Catalyst.

E-commerce polska
Jesteśmy członkiem
IZBY GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ

Branża e-commerce jest dla nas bardzo ważna. Jako partner e-Izby, prowadzimy szkolenia i warsztaty dla jej członków oraz uczestniczymy w procesie legislacyjnym.

współpraca zagraniczna
Kancelaria prawna "SOFIA" z Kijowa
TOB Consulting Group z Kijowa

Wspólnie z naszymi ukraińskimi partnerami doradzamy polskim firmom w działalności za granicą oraz przedsiębiorcom ze Wschodu w inwestycjach w Polsce.

Aktualności


Aktualności
25 maja
2016

Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy d...

Prawnicy kancelarii Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy brali udział przy opracowywaniu przez Izbę Gospodarki Elektronicznej pierwszego wydania Czarnej Księgi barier prawnych w legislacji krajowej, które utrudniają rozwój gospodarki cyfrowej. Publikacja stanowi swoisty punkt wyjścia w dyskusji branży na temat barier legislacyjnych hamujących rozwój. Wydanie Czarnej Księgi zbiega się w czasie z rozpoczętymi konsultacjami Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji, co może stanowić istotny wkład do rozmów w tym zakresie. Czarna Księga e-Commerce Polska to dokument przełomowy dla polskiej gospodarki elektronicznej, stanowiący kompleksową diagnozę barier utrudniających rozwój całej branży handlu i usług elektronicznych. Niewątpliwym atutem Księgi jest to, że została ona przygotowana przez specjalistów, na co dzień zajmujących się doradztwem prawnym dla e-commerce, a przez to w praktyce spotykających się z codziennymi problemami branży. W Księdze można znaleźć nie tylko krytykę niektórych aktualnych regulacji prawnych, lecz co ważniejsze, także propozycję ich zmian. Mamy nadzieję, że publikacja Księgi zapoczątkuje dyskusję nad wprowadzeniem zmian, które ułatwią prowadzenie e-biznesu – informuje Agata Kowalska z Kancelarii Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy. W opracowaniu Czarnej Księgi e-Commerce Polska pod auspicjami Izby Gospodarki Elektronicznej prócz prawników  Kancelarii Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy w składzie: Agata Kowalska, Magdalena Golonka, Maja Mróz, Marcin Mróz, brali również udział eksperci: Kancelarii Lubasz & Wspólnicy, DLA Piper Wiater, Kancelarii Porębski i Wspólnicy, InPost, Kancelarii Sowiński i Partnerzy, Autenti oraz Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności. Czarna Księga dostępna jest na stronie e-Izby: Pobierz tutaj >>>

Aktualności
19 maja
2016

Kancelaria Chabasiewicz Kowalska i P...

Hossa na rynku pierwotnym obligacji trwa. Kruk S.A., lider na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej, sukcesem zakończył kolejną publiczną ofertę obligacji. Nabywców znalazły wszystkie oferowane obligacje serii AB2 o wartości nominalnej 135.000.000 zł. Zainteresowanie ofertą było duże, a stopa redukcji wyniosła 42%. Kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy jest Doradcą Prawnym Emitenta, a oferującym jest Dom Maklerski BDM. Więcej informacji >>>

Publikacje
05 maja
2016

Rewolucja w raportowaniu przez spółk...

W dodatku specjalnym do Gazeta Giełdy Parkiet o czekającej spółki giełdowe już w lipcu rewolucji w przepisach o raportowaniu związanych z wejściem w życie unijnego Rozporządzenia Market Abuse Regulation (MAR). Wśród ekspertów, wypowiedź partnera Kancelarii Wojciecha Chabasiewicza, min. o trudnej identyfikacji osób blisko związanych ze spółką "Jak bezpiecznie zebrać i przechowywać dane na temat osób blisko związanych". Zapraszamy do lektury!

Przejdź do listy aktualności

Opinie

Partnerzy Kancelarii dobrze rozumieją specyfikę pracy dla międzynarodowej korporacji, a usługi przez nich świadczone stoją na bardzo wysokim poziomie. Dokonując wyboru doradcy prawnego porównywaliśmy ofertę innych kancelarii, jednak to właśnie usługi CKLegal okazały się dla nas najlepsze, gwarantując rzetelne rozwiązania oraz szybką i konkretną pomoc.

Dariusz Bratoń, Prezes Zarządu Novatek Polska Sp. z o.o.

Pełen profesjonalizm oraz indywidualne podejście do klienta. Dzięki współpracy z Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy moja firma zaoszczędziła sporo pieniędzy i problemów. Potrafią skutecznie pomóc w sporach z partnerami biznesowymi lub odwołać się od niekorzystnych decyzji urzędowych.

Małgorzata Curyło, Dyrektor Marketingu Simply User

CK-Legal od kilku lat wspiera nas w kwestiach prawnych z zakresu konsolidacji rynku usług tłumaczeniowych w Polsce, własności intelektualnej oraz bieżącej obsługi. Są sprawni, elastyczni i skuteczni. Reagują szybko, potrafią poprowadzić kilka procesów jednocześnie. Zawsze polecam ich naszym Partnerom, którzy szukają prawników z biznesowym podejściem.

Krzysztof Zdanowski, Prezes Zarządu Summa Linguae S.A.

Dołącz do naszych klientów

Skontaktuj się z nami