Inni szukają rozwiązań
My je znajdujemy

Kancelaria, która rozumie twój biznes

16

lat
doświadczenia

15

specjalizacji
prawniczych
5280
filiżanek
doskonałej kawy*

Inwestycje

Ze spółkami robimy wszystko, co możliwe: zakładamy, łączymy, przejmujemy, dzielimy, przekształcamy i likwidujemy.

Przeczytaj więcej

Nowe technologie

Uwielbiamy nowinki i wszystko, co z nimi związane. Internet, telekomunikacja, IT i nowe media to dla nas codzienność.

Przeczytaj więcej

Rynek kapitałowy

Aktywnie działamy na warszawskiej Giełdzie, doradzając zarówno emitentom akcji i obligacji, jak i inwestorom.

Przeczytaj więcej

O nas

Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy to wyspecjalizowana firma prawnicza. Naszą siłą są wyjątkowi ludzie, posiadający rozległą wiedzę, popartą wieloletnim doświadczeniem. Taki zespół z powodzeniem realizuje złożone i nietypowe projekty. Solidne przygotowanie, konsekwencja, innowacyjne pomysły zapewniają nam skuteczność w działaniu. 

Działalność pro bono

Wspieramy organizacje pozarządowe (NGO) i inicjatywy o istotnym znaczeniu społecznym. Udzielamy bezpłatnego doradztwa osobom potrzebującym.

Giełda papierów wartościowych

Uczestniczymy w transakcjach na wszystkich rynkach warszawskiej Giełdy. Jesteśmy też Autoryzowanym Doradcą na rynku akcji NewConnect i rynku obligacji Catalyst.

E-commerce polska
Jesteśmy członkiem
IZBY GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ

Branża e-commerce jest dla nas bardzo ważna. Jako partner e-Izby, prowadzimy szkolenia i warsztaty dla jej członków oraz uczestniczymy w procesie legislacyjnym.

współpraca zagraniczna
Indian desk

Wspólnie z naszymi indyjskimi partnerami doradzamy polskim firmom w działalności w Indiach oraz przedsiębiorcom z Azji w inwestycjach w Polsce.

Aktualności


Aktualności
29 lipca
2019

ODSZKODOWANIE OD CZŁONKA ZARZĄDU ZA ...

Uzyskanie odszkodowania za naruszenie obowiązków informacyjnych spółek giełdowych to w dalszym ciągu wyjątkowa rzecz. W tej sprawie, notowana na New Connect spółka zataiła przed rynkiem informację o warunkowym charakterze umowy dotacji, która miała finansować kluczowy dla emitenta projekt. Gdy ujawniono, że dotacji nie będzie kurs akcji runął. Spółka po kilkunastu miesiącach nie miała nawet środków na własne bankructwo. Klientka CK Legal nabyła akcje spółki przed ujawnieniem fatalnej informacji o braku dotacji, ale już po dniu, w którym rynek powinien o tym wiedzieć. Dochodzenie odszkodowania od spółki mijało się z celem, więc roszczenia zostały skierowane do Prezesa Zarządu. „Sąd uznał osobistą odpowiedzialność odszkodowawczą jedynego członka zarządu za naruszenie przez spółkę obowiązków informacyjnych. Jest to istotne, gdyż odpowiedzialność członków zarządu spółki akcyjnej za takie naruszenia wciąż budzi wątpliwości sądów” – wskazuje radca prawny Wojciech Chabasiewicz, wspólnik Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy.  

Aktualności
23 lipca
2019

Kolejny prospekt obligacji zatwierdzony!

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt IV Programu Emisji Obligacji PCC Exol S.A., który daje możliwość emisji obligacji do 100.000.000 zł. Obligacje będą oferowane przez Dom Maklerski BDM. Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy jest doradcą prawnym Emitenta. Nad projektem pracował zespół: Wojciech Chabasiewicz, Anita Gwóźdź i Anna Łanoszka. W przeciągu ostatniego tygodnia to już trzecia pozytywna decyzja KNF nad przesłanymi przez nas dokumentami. Więcej przeczytać można: https://obligacje.pl/pl/a/knf-zatwierdzila-prospekt-emisyjny-pcc-exol 

Aktualności
17 lipca
2019

Spotkajmy się na konferencji organiz...

Po raz kolejny będzie można nas spotkać na konferencji organizowanej przez Open Eyes Economy on Tour 2019 - „Aktywa niematerialne: zidentyfikuj, zmierz, wyceń. O korzystaniu, które nie jest wykorzystywaniem”. Mecenas Agata Kowalska z Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy weźmie udział w panelu dyskusyjnym pt. „Prawnik w tajemniczym świecie aktywów niematerialnych”. Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny! Więcej informacji pod linkiem: https://oees.pl/warszawa2409/ Kiedy: godz.10:00, 24 września 2019 Gdzie: Giełda Papierów Wartościowych, ul. Książęca 4, Warszawa Program: https://oees.pl/wp-content/uploads/2019/07/program_Warszawa_24.09.2019-najnowszy.pdf 

Przejdź do listy aktualności

Opinie

Partnerzy Kancelarii dobrze rozumieją specyfikę pracy dla międzynarodowej korporacji, a usługi przez nich świadczone stoją na bardzo wysokim poziomie. Dokonując wyboru doradcy prawnego porównywaliśmy ofertę innych kancelarii, jednak to właśnie usługi CKLegal okazały się dla nas najlepsze, gwarantując rzetelne rozwiązania oraz szybką i konkretną pomoc.

Dariusz Bratoń, Prezes Zarządu Novatek Polska Sp. z o.o.

Pełen profesjonalizm oraz indywidualne podejście do klienta. Dzięki współpracy z Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy moja firma zaoszczędziła sporo pieniędzy i problemów. Potrafią skutecznie pomóc w sporach z partnerami biznesowymi lub odwołać się od niekorzystnych decyzji urzędowych.

Małgorzata Curyło, Dyrektor Marketingu Simply User

CK-Legal has been assisting us in most legal matters since years ago. They look after the legal side of all our M&A activities as well as advise us on intellectual property issues. They are efficient, agile and effective. We can always count on their ability to react quickly and manage multiple processes simultaneously. I always recommend them as lawyer

Krzysztof Zdanowski, Prezes Zarządu Summa Linguae S.A.

Dołącz do naszych klientów

Skontaktuj się z nami