Inni szukają rozwiązań
My je znajdujemy

Kancelaria, która rozumie twój biznes

16

lat
doświadczenia

15

specjalizacji
prawniczych
5280
filiżanek
doskonałej kawy*

Inwestycje

Ze spółkami robimy wszystko, co możliwe: zakładamy, łączymy, przejmujemy, dzielimy, przekształcamy i likwidujemy.

Przeczytaj więcej

Nowe technologie

Uwielbiamy nowinki i wszystko, co z nimi związane. Internet, telekomunikacja, IT i nowe media to dla nas codzienność.

Przeczytaj więcej

Rynek kapitałowy

Aktywnie działamy na warszawskiej Giełdzie, doradzając zarówno emitentom akcji i obligacji, jak i inwestorom.

Przeczytaj więcej

O nas

Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy to wyspecjalizowana firma prawnicza. Naszą siłą są wyjątkowi ludzie, posiadający rozległą wiedzę, popartą wieloletnim doświadczeniem. Taki zespół z powodzeniem realizuje złożone i nietypowe projekty. Solidne przygotowanie, konsekwencja, innowacyjne pomysły zapewniają nam skuteczność w działaniu. 

Działalność pro bono

Wspieramy organizacje pozarządowe (NGO) i inicjatywy o istotnym znaczeniu społecznym. Udzielamy bezpłatnego doradztwa osobom potrzebującym.

Giełda papierów wartościowych

Uczestniczymy w transakcjach na wszystkich rynkach warszawskiej Giełdy. Jesteśmy też Autoryzowanym Doradcą na rynku akcji NewConnect i rynku obligacji Catalyst.

E-commerce polska
Jesteśmy członkiem
IZBY GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ

Branża e-commerce jest dla nas bardzo ważna. Jako partner e-Izby, prowadzimy szkolenia i warsztaty dla jej członków oraz uczestniczymy w procesie legislacyjnym.

współpraca zagraniczna
Indian desk

Wspólnie z naszymi indyjskimi partnerami doradzamy polskim firmom w działalności w Indiach oraz przedsiębiorcom z Azji w inwestycjach w Polsce.

Aktualności


Aktualności
25 stycznia
2021

sprzedajesz produkty na zamówienie? ...

Czy jeśli produkt wykonywany jest na zamówienie, to powoduje to zmiany w zawieranej umowie z osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą? Magda Golonka radzi: W zakresie dotyczącym umów zawieranych z osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie, w jakim nie ma ona dla niej charakteru zawodowego, wykonanie produktu na zamówienie może mieć skutek np. w zakresie prawa odstąpienia, ponieważ prawo odstąpienia w takim przypadku może być wyłączone. Nowe przepisy będą się jednak nadal stosowały w zakresie odpowiedzialności za wady produktu a także stosowania w umowie klauzul abuzywnych. CDN…  

Aktualności
23 stycznia
2021

Czy coś łączy CK Legal ze słynnym am...

Postanowiliśmy uzyskać ochronę słownego znaku towarowego "CK LEGAL" w Europie. Niespodziewanie, napotkaliśmy na naszej drodze zaskakujące trudności. - Zgodnie z procedurą EUIPO, każdy, kto uważa, że zgłoszony znak towarowy narusza jego wcześniejsze prawa, może zgłosić sprzeciw wobec jego rejestracji. W przypadku naszego znaku, sprzeciw złożył zarządzający marką Calvin Klein - CALVIN KLEIN TRADEMARK TRUST! - Calvin Klein wezwał CK Legal do cofnięcia wniosku, argumentując, że może dojść do pomylenia znaku "cK" ze znakiem "CK LEGAL".  Oczywiście nie złożyliśmy broni, wskazując, że źródło znaku towarowego znajduje się w nazwiskach partnerów kancelarii - Wojciech Chabasiewicz i Agata Kowalska, a pomylenie marki z branży fashion z marką usług prawnych jest mało prawdopodobne. Ta historia ma dobre zakończenie. CALVIN KLEIN TRADEMARK TRUST wycofał złożony sprzeciw, a nasza kancelaria uzyskała rejestrację wspólnotowego słownego znaku towarowego "CK LEGAL".  

Publikacje
21 stycznia
2021

Wojciech Chabasiewicz pisze o przeję...

Transakcja, która rozgrzała nie tylko media na koniec 2020 roku - przejęcie Polska Press przez PKN ORLEN. Dlaczego ta transakcja jest tak wyjątkowa? Zbiegają się w niej kluczowe kwestie wolności słowa i prasy, prawa spółek i prawa konkurencji. Przenika się tu to co prywatne z tym co publiczne. Analiza tej sprawy musi dotykać podstawowych reguł i wartości, które układają porządek społeczny Polski. Wojciech Chabasiewicz zebrał skróty najważniejszych wypowiedzi jakie pojawiły się na ten temat i pomaga w zrozumieniu sprawy.   Link do całego tekstu: https://prawainwestora.pl/2021/01/20/wolnosc-prasy-prawo-spolek-i-orlen/?fbclid=IwAR3ZAFTu2uqzBUKDXL1H3zb3VET8x4QWG0XavQjcqn1V2vxL4xYitDL2Voo 

Przejdź do listy aktualności

Opinie

Partnerzy Kancelarii dobrze rozumieją specyfikę pracy dla międzynarodowej korporacji, a usługi przez nich świadczone stoją na bardzo wysokim poziomie. Dokonując wyboru doradcy prawnego porównywaliśmy ofertę innych kancelarii, jednak to właśnie usługi CKLegal okazały się dla nas najlepsze, gwarantując rzetelne rozwiązania oraz szybką i konkretną pomoc.

Dariusz Bratoń, Prezes Zarządu Novatek Polska Sp. z o.o.

Pełen profesjonalizm oraz indywidualne podejście do klienta. Dzięki współpracy z Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy moja firma zaoszczędziła sporo pieniędzy i problemów. Potrafią skutecznie pomóc w sporach z partnerami biznesowymi lub odwołać się od niekorzystnych decyzji urzędowych.

Małgorzata Curyło, Dyrektor Marketingu Simply User

CK-Legal has been assisting us in most legal matters since years ago. They look after the legal side of all our M&A activities as well as advise us on intellectual property issues. They are efficient, agile and effective. We can always count on their ability to react quickly and manage multiple processes simultaneously. I always recommend them as lawyer

Krzysztof Zdanowski, Prezes Zarządu Summa Linguae S.A.

Dołącz do naszych klientów

Skontaktuj się z nami