Inni szukają rozwiązań
My je znajdujemy

Kancelaria, która rozumie twój biznes

16

lat
doświadczenia

15

specjalizacji
prawniczych
5280
filiżanek
doskonałej kawy*

Inwestycje

Ze spółkami robimy wszystko, co możliwe: zakładamy, łączymy, przejmujemy, dzielimy, przekształcamy i likwidujemy.

Przeczytaj więcej

Nowe technologie

Uwielbiamy nowinki i wszystko, co z nimi związane. Internet, telekomunikacja, IT i nowe media to dla nas codzienność.

Przeczytaj więcej

Rynek kapitałowy

Aktywnie działamy na warszawskiej Giełdzie, doradzając zarówno emitentom akcji i obligacji, jak i inwestorom.

Przeczytaj więcej

O nas

Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy to wyspecjalizowana firma prawnicza. Naszą siłą są wyjątkowi ludzie, posiadający rozległą wiedzę, popartą wieloletnim doświadczeniem. Taki zespół z powodzeniem realizuje złożone i nietypowe projekty. Solidne przygotowanie, konsekwencja, innowacyjne pomysły zapewniają nam skuteczność w działaniu. 

Działalność pro bono

Wspieramy organizacje pozarządowe (NGO) i inicjatywy o istotnym znaczeniu społecznym. Udzielamy bezpłatnego doradztwa osobom potrzebującym.

Giełda papierów wartościowych

Uczestniczymy w transakcjach na wszystkich rynkach warszawskiej Giełdy. Jesteśmy też Autoryzowanym Doradcą na rynku akcji NewConnect i rynku obligacji Catalyst.

E-commerce polska
Jesteśmy członkiem
IZBY GOSPODARKI ELEKTRONICZNEJ

Branża e-commerce jest dla nas bardzo ważna. Jako partner e-Izby, prowadzimy szkolenia i warsztaty dla jej członków oraz uczestniczymy w procesie legislacyjnym.

współpraca zagraniczna
Indian desk

Wspólnie z naszymi indyjskimi partnerami doradzamy polskim firmom w działalności w Indiach oraz przedsiębiorcom z Azji w inwestycjach w Polsce.

Aktualności


Aktualności
13 maja
2021

HISTORIA jednej z największych spółe...

Firma realizuje cele biznesowe a nasza kancelaria zdejmuje z niej obowiązek zajmowania się formalnościami. To duże ułatwienie. CO Z NIEGO WYNIKA? HISTORIA jednej z największych spółek #BioTech w Europie. ROK 2014 Selvita debiutuje na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w piątek 19 grudnia 2014 roku. Prezes Paweł Przewięźlikowski: Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania inwestorów Selvitą. Popyt wśród inwestorów detalicznych i instytucjonalnych wielokrotnie przekroczył liczbę oferowanych akcji. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się zainwestować w akcje naszej Spółki. Dzięki nim Selvita będzie mogła dynamiczniej rozwijać swoje projekty Prezes Bogusław Sieczkowski: Dzisiejszy dzień jest niewątpliwie jednym Z NAJWAŻNIEJSZYCH W HISTORII Selvity. Po zarejestrowaniu emisji wśród naszych akcjonariuszy znajdą się renomowani polscy i zagraniczni inwestorzy finansowi, wśród których znajdują się instytucje należące do grona największych na świecie grup zarządzających aktywami. Okazane zaufanie to dla nas duża nobilitacja. Biotechnologiczna spółka Selvita S.A. z sukcesem zakończyła swoją ofertę publiczną, dzięki której pozyskała 27,3 mln zł, sprzedając akcje po cenie maksymalnej. Doradcą Selvity w procesie pozyskania kapitału jest kancelaria Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy. CDN… #historieklientówCK  

Aktualności
11 maja
2021

zanim wyślesz #newsletter upewnij si...

Czy w Twojej firmie wysyłasz #newsletter Czy robisz to zgodnie z prawem? Kary za nieprzestrzeganie zasad ochrony danych osobowych bywają bardzo dotkliwe. Sprawdź, na co uważać. Najczęstsze błędy przy newsletterach: - wymuszona zgoda na otrzymywanie newslettera – musisz zaznaczyć, by móc przejść dalej - zaznaczone domyślnie checkboxy - zgoda ukryta w regulaminie – brak checkboxa - łączenie akceptacji regulaminu ze zgodą na przetwarzanie danych w celu wysyłki newslettera - łączenie zgód na przetwarzanie danych w różnych celach/przez różne podmioty - żądanie zgody blankietowej – w zakresie celu lub podmiotu, który będzie przetwarzał dane osobowe.

Aktualności
10 maja
2021

Wojciech Chabasiewicz komentuje

W poprzednim tygodniu przedstawiono projekt ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych. Nowe przepisy miałyby uregulować działalność platform crowdfundingowych, w tym dostosować polskie prawo do unijnego. Zmiany jakie może wprowadzić projekt obejmą wszystkie oferty publiczne papierów wartościowych, a nie tylko te realizowane poprzez platformy crowdfundingowe. - Pojawi się nowy uproszczony dokument ofertowy - arkusz kluczowych informacji inwestycyjnych. - Ułatwienia dla ofert realizowanych za pośrednictwem firm inwestycyjnych. - Zwiększony limit ofert bezprospektowych zacząłby obowiązywać od listopada 2023. Zmiany w przepisach komentuje Wojciech Chabasiewicz.   Link do artykułu: https://obligacje.pl/pl/a/limit-publicznych-ofert-bez-prospektu-podwoi-sie-do-5-mln-euro?fbclid=IwAR1v02aejLIRPALZx75Sx4RFnev1lJosls9qnhC0PeyFLCrI_b7iuP9FjMU

Przejdź do listy aktualności

Opinie

Partnerzy Kancelarii dobrze rozumieją specyfikę pracy dla międzynarodowej korporacji, a usługi przez nich świadczone stoją na bardzo wysokim poziomie. Dokonując wyboru doradcy prawnego porównywaliśmy ofertę innych kancelarii, jednak to właśnie usługi CKLegal okazały się dla nas najlepsze, gwarantując rzetelne rozwiązania oraz szybką i konkretną pomoc.

Dariusz Bratoń, Prezes Zarządu Novatek Polska Sp. z o.o.

Pełen profesjonalizm oraz indywidualne podejście do klienta. Dzięki współpracy z Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy moja firma zaoszczędziła sporo pieniędzy i problemów. Potrafią skutecznie pomóc w sporach z partnerami biznesowymi lub odwołać się od niekorzystnych decyzji urzędowych.

Małgorzata Curyło, Dyrektor Marketingu Simply User

CK-Legal has been assisting us in most legal matters since years ago. They look after the legal side of all our M&A activities as well as advise us on intellectual property issues. They are efficient, agile and effective. We can always count on their ability to react quickly and manage multiple processes simultaneously. I always recommend them as lawyer

Krzysztof Zdanowski, Prezes Zarządu Summa Linguae S.A.

Dołącz do naszych klientów

Skontaktuj się z nami