Poznaj ABC regulacji ESG i przeprowadź swoje przedsiębiorstwo na stronę zrównoważonego rozwoju sprawnie i skutecznie. Od czego zacząć? CK LEGAL podpowiada! 

1. Analiza luk ESG  

Upewnij się, jakim regulacjom podlega twoje przedsiębiorstwo. Kim są twoi kontrahenci? Jakimi danymi oraz systemami ich gromadzenia dysponujesz? Od tego zależy, jaką dokumentację trzeba będzie przygotować i jakie procesy wdrożyć.  

2. Edukacja zespołu  

Pamiętaj, że wdrażanie regulacji ESG to praca zespołowa! Przydziel swoim pracownikom konkretne zadania, za których realizację będą odpowiedzialni.  

3. Opracowanie strategii ESG oraz harmonogramu jej wdrożenia  

Określ swoich interesariuszy, a także cele i kierunki działań, jakie podejmiesz na ścieżce zrównoważonego rozwoju. Przeprowadź ocenę podwójnej istotności. Określ wskaźniki, które będziesz przedstawiać w raporcie ESG.  

Zrównoważony rozwój to nie tylko nowe obowiązki dla przedsiębiorców. To również okazja do umocnienia swojej pozycji na rynku i zbudowania przewagi wobec konkurencji. Prawne aspekty transformacji zostaw nam – CK LEGAL pomoże ci sprostać nadchodzącym wyzwaniom i wykorzystać związane z nimi szanse. Napisz do nas!