Due diligence, w skrócie – “due”, to podstawa przeprowadzenia każdej transakcji. W niektórych przypadkach poprzedza negocjacje warunków docelowej umowy, w innych – odbywa się równolegle do nich.

Są różne rodzaje due diligence – podatkowe, prawne, finansowe, organizacyjne, technologiczne. Aktualnie na popularności zyskują due związane z cyberbezpieczeństwem, czy ESG. Na dojrzałych rynkach – a takim jest Polska – spółki inwestują także w vendorskie due, czyli zaproszenie zewnętrznych doradców do przeprowadzenia rewizji stanu spółki przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu rozmów z inwestorami.

Niezależnie, czy jako przedsiębiorca myślisz tylko o dokapitalizowaniu swojego biznesu, czy o exicie – świadomość ryzyk daje ci pole manewru w negocjacjach. Pewne problemy uda ci się rozwiązać, inne mogą okazać się bardziej skomplikowane. Ale transparentna komunikacja, której podstawą jest dogłębna znajomość własnej spółki, to zawsze punkt na twoją korzyść.

Szukasz zewnętrznego partnera, który wnikliwie i obiektywnie przebada twoją spółkę? A może planujesz prześwietlić firmę, w którą chcesz zainwestować? CK LEGAL jest zawsze do twojej dyspozycji. Nasi eksperci pomogą ci zidentyfikować potencjalne ryzyka i efektywnie nimi zarządzać. Korzyści z kompetentnie przeprowadzonego badania due diligence są nieocenione!

Więcej o due diligence spółek dowiesz się z kolejnych postów na profilu CK LEGAL.