Redakcja Forbes Women wraz z Fundacją Women in Law przygotowała listę 25 najwybitniejszych polskich prawniczek, które działają dla biznesu. Z grona kilkudziesięciu kandydatek wyłoniła je sześcioosobowa kapituła. Zasiadający w niej przedstawiciele przy wyborze laureatek kierowali się takimi kryteriami jak osiągnięcia zawodowe, wsparcie dla innych kobiet i działalność pro bono.

Na liście znalazła się Agata Kowalska, współzałożycielka i partnerka zarządzająca kancelarii Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy CK Legal.

Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Dla mnie szczególnie ważna jest możliwość prowadzenia mentoringu dla młodych Prawniczek, w których staram się obudzić pasję do pracy. Chcę im przekazać, że muszą słuchać siebie, szukać swojego miejsca w tym zawodzie i nie bać się zmian ani próbowania nowych rzeczy. Chciałabym wreszcie mieć przyjemność negocjować transakcje w bardziej zróżnicowanym towarzystwie! – mówi mec. Agata Kowalska.

Agata Kowalska specjalizuje się w polskich i międzynarodowych transakcjach M&A, obsłudze prawnej inwestycji VC/PE i prawie spółek. Zajmuje się także ochroną praw własności intelektualnej oraz rynkiem e-commerce. Jest ekspertem legislacyjnym Izby Gospodarki Elektronicznej. Współpracuje z funduszami inwestycyjnymi i start-up’ami, uczestniczy w przeprowadzaniu prawnych due diligence podmiotów, doradza przy wprowadzaniu spółek na New Connect. Prowadzi szkolenia dla studentów i przedsiębiorców.

Jest laureatką nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia” przyznawanej przez Koalicję Liderzy Pro Bono. Została także uhonorowana statuetką „Kryształowego Serca Radcy Prawnego” i tytułem „Filantrop Krakowa”.

W skład kapituły oceniającej rankingu weszli: prof. Małgorzata Fuszara – prawniczka, socjolożka, współtwórczyni i kierowniczka Gender Studies przy Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertka Rady Europy do spraw wprowadzania równości płci do głównego nurtu działań politycznych i społecznych; Henryka Bochniarz – doktor ekonomii, założycielka i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, była wiceprezydentka BusinessEurope, największej organizacji pracodawców w Unii Europejskiej, współzałożycielka Kongresu Kobiet.; Ewa Usowicz – dziennikarka i publicystka prawna, dyrektor działu serwisów informacyjnych Wolters Kluwer, która kieruje serwisem Prawo.pl; Tomasz Sztyber – wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw; Kamila Kurkowska – prezeska Fundacji Women in Law oraz Aleksandra Karasińska – redaktorka naczelna „Forbes Women”.

GRATULACJE OD CAŁEGO ZESPOŁU KANCELARII!